Nawierzchnie tarasowe – wbrew schematom

Nawierzchnie tarasowe – wbrew schematom

Tworząc projekt nawierzchni tarasowych musimy wziąć pod uwagę wiele czynników: powinna być ona wytrzymała, praktyczna oraz wpisywać się w stylistykę architektury. Coraz częściej obok tego typu wymagań pojawiają się jednak i inne – chcemy, żeby nasza posadzka nie była banalna, ale czymś się wyróżniała.

płyty tarasowe - płyty Multi

Grunt to trafny wybór
Oferta materiałów do wykonania nawierzchni jest naprawdę bogata. Gres, beton, drewno – to tylko kilka najpopularniejszych z nich. Dokonując wyboru, powinniśmy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jedne materiały bardziej odpowiadają danemu stylowi architektonicznemu, a inne mniej. Architektura nowoczesna lubi produkty modne. Wśród tych najbardziej trendy są obecnie beton i drewno. Wykorzystywane osobno lub razem dają bardzo dobre efekty aranżacyjne, również na tarasach.

Praktyczny i uniwersalny beton
Beton bardzo dobrze sprawuje się na posadzkach. Jest praktyczny (wyjątkowo trwały, mrozoodporny, wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych, stosunkowo łatwy do utrzymania w czystości) i doskonale prezentuje się w zestawieniu z różnymi materiałami. Ma to niebanalne znaczenie w przypadku doboru różnych dodatków na taras (meble, donice).

Wielkim atutem betonowych płyt jest ich uniwersalność. Stanowią one świetną podstawę do tworzenia nowoczesnych aranżacji, zarówno minimalistycznych, jak i bardziej dynamicznych, o niebanalnym, wzorze lub ciekawej fakturze. Dzięki monochromatycznej kolorystyce, surowości wyglądu, interesującym kształtom oraz fakturom, posadzki wykonane z płyt mogą łączyć wiele sprzeczności. Pozwolą na wykonanie nawierzchni jednocześnie prostych i niebanalnych, wyróżniających się np. ciekawą fakturą.

Razem czy osobno?
Płyty z betonu to materiał na posadzki, który doskonale prezentuje się samodzielnie, wyjątkowo dobrze jednak jest mu także w towarzystwie. Stanowi świetne tło do podkreślenia piękna roślin, dlatego świetnie wygląda w zestawieniu z różnymi gatunkami traw i roślin, doskonale podkreśla ciepło drewna, wyjątkowo dobrze współgra z dekoracyjnym kamieniem.  Ze względu na swoje właściwości betonowe płyty mogą być bezpiecznie zestawiane z wodą, dlatego są idealnym sąsiadem modnych na nowoczesnych tarasach elementów wodnych.

Wbrew schematom
Nowoczesne betonowe płyty udowadniają, że nawierzchnie na tarasach nie muszą być monotonne i tworzone wg tego samego schematu. Ich charakter powoduje, że stają się materiałem, odpowiednim dla wszystkich - lubiących rozwiązania proste, ale efektowne oraz liczących na te bardziej oryginalne. Zarówno kubistyczne kształty płyt, jak i te bardziej skomplikowane, jednak wciąż oscylujące wokół form geometrycznych, umożliwiają tworzenie różnorodnych niebanalnych zestawień aranżacyjnych – wszystko w ramach obowiązujących nowoczesnych trendów.

Betonowe płyty tarasowe Modern Line to materiał do tworzenia niebanalnych projektów nowoczesnych nawierzchni. Występują w 6 monochromatycznych kolorach, charakteryzuje je modułowość – można je dowolnie łączyć ze sobą oraz z meblami z kolekcji Modern Line.
nawierzchnia tarasu - płyty Multi
nawierzchnia w ogrodzie - płyty Multi
aranżacja nawierzchni - płyty Cube, Box Regular
aranżacja ogrodu - płyty Cube, Ława Harmony
nowoczesny ogród - płyty Cube, Style, Ecosolid
taras przy domu - płyty Style
przydomowy taras - płyty Style
wykończenie tarasu - płyty Style, Donica Regular z podstawką, Box Regular
nawierzchnia na tarasie - płyty Solid, Cube
nawierzchnia - płyty Solid
nowoczesny taras - płyta Longer
nawierzchnia z płyt Longer
taras - płyty Slim
taras z płyt Slim
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także