Nawierzchnie ogrodowe po łuku

Nawierzchnie ogrodowe po łuku

Jeśli mamy dosyć prostej architektury ogrodowej, warto wybrać nawierzchnie ogrodowe o zaokrąglonych kształtach.

Kostka Piccola Elegante w kolorach bianco carrara i granit nero z linii Libet Decco i płyty Venetia verno Libet Impressio.Kostka Piccola Elegante w kolorach bianco carrara i nero z linii Libet Decco.

Ścieżki ogrodowe

Kręte ścieżki ogrodowe wytyczają szlaki do poruszanie się po posesji. Drobne kostki brukowe w kształcie trapezu można układać tak, żeby tworzyły zakręty i okręgi oraz fantazyjne łuki. Stanowią oryginalną ozdobę ogrodu. Podkreślają zalety architektoniczne domu. Zgrabne dróżki, dopasowane kolorystycznie do elewacji budynku, dachówki lub innego dominującego elementu otoczenia, będą zdobić ogród bez względu na porę roku.

Romantyczne alejki w ogrodzie po delikatnym łuku poprowadzą nas do miejsc, w których dzieją się rzeczy warte uwagi. Granitowym okręgiem możemy wyeksponować np. drzewo czy dekoracyjny krzew. Ścieżka ogrodowa może też prowadzić do okrągłego wybrukowanego patio.

Taras ogrodowy

Plac w kształcie koła, wybrukowany kostką  może zastąpić przydomowy taras, tworząc niezależne centrum ogrodu. Na takiej powierzchni, pokrytej tą kostką brukową co alejki, możemy ustawić duży stół i krzesła oraz przenośny grill. W ten sposób, wybrany fragment ogrodu stanie się rozrywkowym miejscem naszej posesji, czyli letnim salonem.

Wykorzystane przy aranżacji różne odcienie czy kolory kostki brukowej stworzą niepowtarzalny wzór, który podkreśli detale architektoniczne budynku, uwypukli też urodę i przemyślany układ roślinności, otaczającej patio. Przez połączenie dominującego jasnoszarego koloru i uzupełniającego go bruku w ciemniejszym odcieniu uzyskamy efekt dopasowania do kolorystyki elewacji domu oraz roślinności ogrodu.
Oryginalnym pomysłem na aranżację jest także połączenie dwóch różnych faktur i wielkości materiału. W ten sposób możemy komponować np. mniejszą kostkę, imitującą granit, z dużymi jasnymi płytami, których faktura naśladuje wapień.

Oceń artykuł
4,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Libet

Polecamy Ci również

Zobacz także