Nawierzchnie inspirowane naturą

Nawierzchnie inspirowane naturą

Nawierzchnie z trawertynu i naturalnego drewna, choć wyjątkowo ładne, wydają się mało trwałe. Można je jednak zastąpić betonem, który niemal wiernie je naśladuje.

Nawierzchnia z betonu, która naśladuje drewno naturalne.

Dopieszczony ogród to nie tylko zadbane drzewa, trawniki, rabaty kwiatowe czy oczka wodne. Na ostateczny wygląd terenów przydomowych wpływ mają również takie szczegóły jak ławki, altanki i drobne ozdoby w postaci wazonów, donic czy oświetlenia. O charakterze aranżowanej przez nas przestrzeni decyduje również to, po czym chodzimy – alejki, ścieżki, tarasyczy placyki wypoczynkowe. Od materiałów, z których zdecydujemy się stworzyć stylowe nawierzchnie oczekujemy jednak nie tylko walorów estetycznych, ale i użytkowych.

Nawierzchnie przypominające trawertynNawierzchnie betonowe mogą wyglądać jak prawdziwy trawertyn.

Prezentowane płyty stanowią odzwierciedlenie naturalnej, wapiennej skały trawertynu. Stosowane są przede wszystkim na tarasach i przy basenach. Kolorystyka płyt to kremowe i piaskowe odcienie żółci i beżu, a lekko porowata i nieregularna struktura sprawia, że materiał ten wygląda bardzo naturalnie. Jasne barwy i duże wymiary płyt pozwalają na optyczne powiększenie aranżowanej powierzchni. Tym, którzy chcą gustownie wykończyć okolice basenu, proponowane są specjalnie wyprofilowane narożniki do zabudowania prywatnej pływalni lub oczka wodnego. Płyty odporne są zarówno na niesprzyjające warunki atmosferyczne, jak i intensywne eksploatowanie przez użytkowników tarasu lub ogrodu.

Nawierzchnia z betonu naśladująca drewno.Nawierzchnie jak z drewna

Miłośnicy bardziej sielskich klimatów na swoich posesjach z pewnością docenią płyty ogrodowe wyglądające jak drewno. Występujące w postaci płyt – desek, kopyt oraz krążków. Perfekcyjnie imitują wyschnięte drewno o wyrazistych słojach. Inspirowana naturą nawierzchnia ma szereg zalet, którymi prawdziwe drewno nie może się poszczycić. Czas jej eksploatowania jest zdecydowanie dłuższy w porównaniu do naturalnego materiału oraz – co bardzo ważne w przypadku nawierzchni użytkowych – nie wymaga specjalnej konserwacji,
a swój pierwotny kolor zachowuje nawet po wielu latach intensywnego użytkowania.
Doskonale komponuje się z bujną zielenią, niewielkimi zbiornikami wodnymi, żwirem otoczaków, gliną i wikliną.

Oceń artykuł
4,50 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Bruk-Bet

Polecamy Ci również

Zobacz także