Nawadnianie kropelkowe Tropf-Blumat

Nawadnianie kropelkowe Tropf-Blumat

Nawadnianie kropelkowe to wygodny i oszczędny sposób na zapewnienie roślinom ogrodowym i balkonowym odpowiedniego zaopatrzenia w wodę.*

kwiaty na balkoniekwiaty na tarasie - nawadnianie kropelkowe

Nawadnianie kropelkowe można stosować w niemal każdych warunkach. System zapewnia optymalne nawodnienie roślin znajdujących się na rabatach, ale także balkonach, tarasach, skrzynkach okiennych, czy w szklarniach.
O wygodzie tego systemu przesądza to, że nie wymaga on prawie żadnej obsługi, a jednocześnie zapewnia nawodnienie roślin, zgodne z ich potrzebami. System nawadniania kropelkowego taki jak Tropf Blumat pozwala na pozostawienie roślin na dłuższy czas bez podlewania, dzięki temu można np. wyjechać na urlop nie martwiąc się o podlewanie roślin.

nawadnianie kropelkowe - balkonnawadnianie kropelkowe na balkonienawadnianie kropelkowe - balkon i taras

nawadnianie kroplekowe - kompleksowe rozwiązanienawadnianie kropelkowe w szklarni

kroplownikDziałanie systemu nawadniania kropelkowego

System nawadniania kropelkowego Tropf-Blumat składa się z systemu kroplowników, do których woda jest doprowadzona wężem z kranu lub zbiornika. Wbijane w ziemię kroplowniki są wyposażone w ceramiczny czujnik wilgoci, działający na zasadzie różnicy ciśnień między wilgotną ziemią i suchą. Kiedy ziemia zaczyna wysychać, kroplownik uruchamia się i zaczyna dostarczać roślinom wodę. Po osiągnięciu odpowiedniej wilgotności podłoża, proces nawadniania zostaje przerwany. Ponieważ poszczególne gatunki roślin mają różne zapotrzebowanie na wodę, istnieje możliwość indywidualnego ustawienia czujnika i kroplownika.

System nawadniania Tropf-Blumat

Gotowe zestawy składają się z 12 kroplowników (długość do 3 m uprawy lub długości skrzynek) lub 40 kroplowników (długość do 10 m uprawy lub długości skrzynek). Wszystkie niezbędne złączki i przewody są zawarte w zestawie (a większy jest wyposażony także w reduktor ciśnienia do podłączenia do kranu ¾”). System można dowolnie rozbudowywać – do 250 kroplowników na jeden wąż doprowadzający wodę, a nawet 500 – po zastosowaniu dodatkowego węża i rozgałęziacza. Umożliwia to podlewanie roślin nawet na dużych obszarach.
Ponadto dostępne są rozwiązania przeznaczone dla krzewów i roślin uprawianych w dużych pojemnikach (Tropf-Blumat-Maxi – zawierający dłuższy kroplownik) oraz do doniczek płytkich (Tropf Blumat dla Bonsai – o skróconym ceramicznym stożku).
Wyżej wymienione systemy są przeznaczone do zastosowania na zewnątrz, a dla roślin domowych przeznaczony jest analogiczny system, składający się z pojedynczych kroplowników, zasilanych ze zbiornika z wodą.

kroplownik Tropf-Blimat-Maxinawadnianie Tropf Blumat dla Bonsainawadnianie roślin domowych

Podlewanie bez wysiłku

Kroplownik nawadnia ziemię w promieniu 20-25 cm, zawsze wtedy, gdy rośliny tego potrzebują. Takie rozwiązanie pozwala na zapewnienie odpowiedniej wilgotności podłoża bez konieczności pamiętania o podlewaniu roślin. Jednocześnie pozwala na oszczędzanie wody i umożliwia pozostawienie roślin np. na czas wyjazdu.
System jest sprawdzony w wielu krajach słynących z pięknych nasadzeń kwiatowych (Austria, Niemcy, Szwajcaria), a jego prostota i możliwości adaptacyjne sprawiają, że działa niezawodnie, zapewniając roślinom piękny wygląd i prawidłowy rozwój.

podlewanie kropelkowe na balkoniepodlewanie kropelkowe w ogrodzie

Więcej informacji na www.blumat.pl

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Blumat

Polecamy Ci również

Zobacz także