Nauka e-commerce z Allegro. Efektywna sprzedaż poparta gruntowną wiedzą

0
Nauka e-commerce z Allegro. Efektywna sprzedaż poparta gruntowną wiedzą

Mali i średni przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z możliwości, jakie daje Internet. To właśnie miedzy innymi do nich, najpopularniejsza w Polsce platforma sprzedażowa kieruje swoje rozwiązania. Każdy, kto planuje rozpocząć przygodę ze sprzedażą w sieci, może liczyć na kompleksową pomoc ekspertów Allegro, zarówno przy stawianiu pierwszych kroków w serwisie, jak również przy kolejnych etapach zwiększania sprzedaży.

Sprzedaż za poradnictwem sieci www od wielu lat systematycznie rośnie, a ostatni rok przyspieszył to, o czym specjaliści wiedzieli od dawna – zakupy bez wychodzenia z domu staną się naturalną potrzebą Polaków. Aby odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów, coraz więcej przedsiębiorców szuka nowych kanałów sprzedaży w sieci. A wówczas często decydują się na współpracę z największą platformą e-commerce w Polsce, która przyciąga średnio 21 mln internautów miesięcznie.

Pomoc już na starcie

W chwili, gdy rozpoczniemy biznesową współpracę z Allegro, platforma zaproponuje udział w Programie Powitanym dla nowych sprzedających, czyli szeroki pakiet zniżek i benefitów.

Dla przykładu, aby nasza oferta wyróżniała się na tle innych, znacząco zwiększając tym samym szansę na sprzedaż, Allegro oferuje m.in. pakiet 100 „wyróżnień”. Co więcej, jeśli już w pierwszym tygodniu od momentu, gdy otrzymamy status „konto firma” uda nam się sprzedać swój produkt, dostaniemy drugie tyle wyróżnień dla naszych ofert.

Na starcie nie musimy także martwić się o koszty naszej działalności. Allegro oferuje bowiem nawet do 100 proc. zniżki na prowizję od sprzedaży, więc praktycznie cały dochód zostanie w naszej kieszeni. W przypadku sprzedania towaru w ofercie wyróżnionej będzie to 50 proc. zniżki.

Program Powitalny składa się z trzech etapów, a każdy z nich przewiduje dodatkowe benefity. Aby przejść do drugiego etapu i przedłużyć korzystanie z programu o kolejne pół roku, należy spełnić warunki zawarte w regulaminie Allegro.

W ramach przedłużonego pakietu liczyć możemy na pokaźne zniżki, m.in. 30 proc. zniżki na prowizję od sprzedaży, 50 proc. na prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej, czy aż 80 proc. na abonament profesjonalny (rozszerzone funkcjonalności dla firm).

Opieka Allegro przez cały okres współpracy

Platforma przyjdzie nam z pomocą nie tylko w momencie, w którym nasza firma zaczyna sprzedaż, ale również przez kolejne lata współpracy.

Allegro od 2016 r. prowadzi cykl bezpłatnych webinarów, na których wysokiej klasy specjaliści przekazują wiedzę na temat specyfiki rynku e-commerce oraz zasad prowadzenia efektywnej działalności na platformie sprzedażowej. Udział w takich szkoleniach można wziąć na każdym etapie działalności. Również jeśli dopiero stawiamy pierwsze kroki w e-commerce - Allegro przygotowało cykl webinarów wprowadzających.

Wiedza sprzedażowa coraz popularniejsza

Zainteresowanie webinarami sprzedażowymi jest bardzo duże i wciąż rośnie. W 2021 r. Allegro zorganizuje aż dwa razy więcej wydarzeń niż w roku ubiegłym. Pojawią się także nowe formy edukacji, które z pewnością zainteresują szerokie grono sprzedających. Jedną z nich jest cykl comiesięcznych spotkań z wybitnymi ekspertami e-commerce dla Super Sprzedawców - 12 Supermocy. Celem owych spotkań będzie nie tylko rozwój sprzedaży na Allegro, ale również docenienie sprzedawców za wysokiej jakości sprzedaż.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także