Narzędzia teleskopowe do ogrodu

Narzędzia teleskopowe do ogrodu

teleskopowy szpadel ostryNarzędzia teleskopowe są niezwykle przydatne w każdym ogrodzie. Regulowana długość trzonka pozwala optymalnie dopasować narzędzie do naszych potrzeb i sprawia, że praca w ogrodzie jest bardziej komfortowa.

Ergonomia w ogrodzie

Możliwość regulacji długości trzonka zapewnia zachowanie odpowiedniej postawy ciała w czasie prac ogrodniczych, bez nadmiernego obciążania kręgosłupa. Bez względu na wzrost użytkownika, narzędzia takie są wygodne w zastosowaniu.

Narzędzia do sadzenia, kopania i przenoszenia ziemi

Teleskopowe szpadle Fiskars są idealne do kopania, spulchniania, czy rozkruszania ziemi. Do prac na ciężkich glebach jest przeznaczony teleskopowy szpadel ostry. Długość trzonka możemy regulować w zakresie 105-125 cm. Na efektywność i wygodę pracy wpływa też odpowiedni kąt nachylenia (13°) oraz wygodna rączka w kształcie litery D.
Uniwersalne zastosowanie w ogrodzie ma teleskopowy szpadel prosty, o regulacji trzonka od 105,4 do 125,3 cm.
Do wielu prac ogrodowych bardzo przydatne będą także teleskopowe widły. Służą one do rozrzucania kompostu, usuwania ściółki, a także do kopania w ciężkiej glebie. Długość trzonka jest regulowana w zakresie od 105,8 do 125,6 cm.

teleskopowy szpadel prostyteleskopowe widły

Narzędzia do wyrywania i cięcia

Teleskopowy wyrywacz do chwastów pozwala na usuwanie niepożądanych roślin bez schylania się. Za jego pomocą łatwo można pozbyć się mleczy i ostów, bez stosowania środków chemicznych. Głęboko sięgające pazury wyrywacza chwytają korzeń z czterech stron, a system uwalniania pozwala na czystą i skuteczną pracę bez wysiłku dla mięśni pleców. Wyrywacz jest wyposażony w trzonek o długości regulowanej od 99 do 119 cm.
Natomiast teleskopowy sekator uniwersalny Żyrafa jest idealnym narzędziem do przycinania i cięcia trudno dostępnych gałęzi. Narzędzie jest wyposażone w obrotową głowicę w zakresie 230º, co w połączeniu ze skutecznym mechanizmem tnącym, sprawia, że praca jest znacznie łatwiejsza i bezpieczniejsza. Maksymalny zasięg sekatora wynosi 6,5 m, a długość trzonka można regulować w zakresie od 240 do 410 cm. Do sekatora można przymocować także piłę do gałęzi lub zbierak do owoców, dzięki czemu narzędzie jest naprawdę uniwersalne.

szpadel teleskopowyogrodnicze widły teleskopowe

 Orientacyjne ceny detaliczne:

  • Teleskopowy szpadel ostry Fiskars – ok. 130 zł
  • Teleskopowy szpadel prosty Fiskars – ok. 130 zł
  • Teleskopowe widły do kopania Fiskars – ok. 145 zł
  • Teleskopowy wyrywacz do chwastów Fiskars – ok. 200 zł
  • Teleskopowy sekator uniwersalny Żyrafa Fiskars – ok. 415 zł
Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Fiskars

Polecamy Ci również

Zobacz także