Narzędzia ogrodnicze - renowacja

Narzędzia ogrodnicze - renowacja

Ostatnie dni słońca i dodatniej temperatury na zewnątrz to idealna chwila na odnowienie przydomowych narzędzi. W renowacji narzędzi ogrodniczych, konewki czy wiaderka pomoże nam Multispray Emalia Szybkoschnąca marki Śnieżka. Dzięki niej, przy malowaniu ulubionych przedmiotów nie przeszkodzi nawet jesienna słota!

konewka do podlewania roślin

Człowiek nie może żyć bez wody. Jednocześnie jest ona największym wrogiem wykonanych przez niego przedmiotów z metalu i drewna. Aby móc korzystać z tych narzędzi wiosną, warto zabezpieczyć je przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Dobrym sposobem jest wykorzystanie Multispray Emalii Szybkoschnącej.

Prosta w użyciu

Emalia nie sprawi trudności nawet mniej doświadczonym użytkownikom. Sprawdzi się przy niemal każdym rodzaju podłoża. Można ją stosować do metalu, drewna, kamienia, a nawet betonu. Nie ważne, ogrodowe grabie czy rowerowy błotnik – pomalowane Emalią Szybkoschnącą powierzchnie cechują się dużą odpornością na czynniki atmosferyczne oraz mechaniczne. Praca z farbą jest także niezwykle sprawna, ze względu na krótki okres schnięcia. Emalia dostępna jest w 10 wariantach kolorystycznych. Z łatwością znajdziemy barwy nawiązujące do elementów architektury naszego ogrodu czy fasady domu.

Grunt to podstawa

Zanim naniesiemy produkt, warto upewnić się, czy podłoże nie jest wilgotne. Zatroszczmy się także o to, aby usunąć nagromadzony kurz, rdzę lub inne zanieczyszczenia. Starą powłokę farby warto, dla uzyskania lepszego efektu, zmatowić papierem ściernym.
Jeżeli odnawiamy obiekt, który na co dzień ma bezpośrednią styczność z wodą (np. rynna lub konewka), przed właściwym malowaniem Emalią Szybkoschnącą warto zagruntować podłoże Lakierem Podkładowym z serii Multispray. Obecność dodatkowej warstwy zredukuje nierówności powierzchni oraz dodatkowo zabezpieczy przedmiot przed rdzą. Podkład stosuje się tak samo jak Emalię Szybkoschnącą, a czas schnięcia wynosi około 2 godzin.

odnowiona lampka na tarasieSzybkie i sprawne malowanie

Przed aplikacją, dokładnie mieszamy produkt poprzez potrząsanie przez około 3 minuty. Farbę zaleca się nakładać w kilku cienkich warstwach
z odległości ok. 30 cm. Czas schnięcia wynosi około 10 minut, jest jednak zależny od temperatury
i wilgotności powietrza. W przypadku niekorzystnych warunków, może on ulec nieznacznemu wydłużeniu. Pełną ochronę antykorozyjną wymalowana powierzchnia uzyskuje po 24 godzinach. Przedmioty zabezpieczone przed zgubnym działaniem wilgoci, wody i trudnych warunków atmosferycznych, będą nam dłużej służyć. Intensywne i trwałe kolory zdobiące otoczenie naszego domu, rozweselą jesienno-zimową monotonię. Gdy opadną już liście, a świat zostanie przykryty przez biały puch, kolorowy parapet czy balustrada dalej będą cieszyć swym wyglądem.

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Śnieżka

Polecamy Ci również

Zobacz także