Narzędzia do przycinania krzewów

Narzędzia do przycinania krzewów

nożyce do przycinania krzewówGłównym zabiegiem pielęgnacyjnych krzewów ozdobnych jest ich przycinanie. Potrzebne są do tego odpowiednie narzędzie ogrodowe.

Amatorzy prac ogrodowych mogą samodzielnie nadać roślinie oryginalny kształt. Precyzyjnie wykonane cięcie sprawia, że roślina jest zdrowsza i wydobywa z niej najważniejsze efekty dekoracyjne. Dzięki systematycznemu przycinaniu niektórych pędów, można stymulować wzrost innych części, poprawić kondycję krzewów i ograniczyć ich rozmiar. Można również wpływać na kwitnięcie i owocowanie rośliny. Oprócz samych walorów estetycznych formowane krzewy mogą utrzymywać wyznaczone rozmiary przez wiele lat, co ma znaczenie zwłaszcza w małych ogrodach…

akumulatorowe nożyce do cięcia brzegów trawnika i krzewówakumulatorowe nożyce do przycinania krzewów

Pierwsze nożyce do trawy zasilane bateriami zostały wyprodukowane już w 1973 roku. Obecnie, stosowana jest najnowsza technologia ogniw litowo-jonowych. Sukces technologii zrewolucjonizował rynek urządzeń akumulatorowych i przyczynił się do rozwoju zupełnie nowego asortymentu. W ten sposób zostały wyznaczone nowe standardy w pielęgnacji oraz kształtowaniu krzewów i małych żywopłotów.

nożyce akumulatorowenożyce do przycinania krzewów

Tworzenie wyszukanych kształtów roślin i ich przycinanie nie musi być męczące. Dzięki nowym, wydajnym, akumulatorowym nożycom do cięcia krzewów ComfortCut marki Gardena, formowanie to sama przyjemność i świetna zabawa. Są one idealnym narzędziem do wygodnego przycinania krzewów. Komfortowy uchwyt z regulacją kantową umożliwia optymalne dopasowanie i naturalne ułożenie ręki podczas pracy. Mocny i prosty w obsłudze akumulator litowo-jonowy zapewnia wysoką wydajność oraz dobre efekty cięcia. Nożyce zostały wyposażone w wysokiej jakości, wymienny, pokryty powłoką antyadhezyjną nóż z precyzyjnym szlifem. W szybki i prosty sposób,  bez użycia narzędzi, można przekształcić nożyce w urządzenia do cięcia brzegów trawnika.
Do wygodnego przycinania większych krzewów i młodych żywopłotów oferowane są nowe, bezprzewodowe nożyce do cięcia krzewów ComfortCut 30. Wyposażone zostały we wskaźnik LED do kontroli poziomu naładowania akumulatora. Dodatkowy uchwyt ułatwia pracę, a zderzak ochronny chroni użytkownika przed odbiciem przy cięciu w pobliżu ziemi.

trzonek teleskopowynożyce ogrodowe z trzonkiem

Praktycznym rozwiązaniem w obu modelach jest możliwość wyposażenia w trzonek teleskopowy. Pozwala to na szczególnie wygodną pracę w pozycji wyprostowanej oraz zwiększa zasięg i komfort np. przy formowaniu i cięciu krzewów.

Oceń artykuł
3,14 / 7 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Gardena

Polecamy Ci również

Zobacz także