Musujące tabletki stymulująco-odżywcze Active-Green

tabletki musujące ACTIVE-GREENRośliny ozdobne pełnią ważną rolę w naszym życiu i zapewniają niepowtarzalne doznania estetyczne. Dlatego powinny być otoczone szczególną troską, za którą odwdzięczą się swym pięknem. Jednak tylko właściwie pielęgnowane rośliny wyglądają naprawdę pięknie.

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji roślin jest ich odżywianie. Zasilanie roślin w składniki odżywcze zależy tego, czy są to rośliny zielone, czy kwitnące. Każda grupa wymaga specjalnego potraktowania, choć są też elementy wspólne, istotne dla wszystkich roślin.

Innowacyjną technologię zasilania roślin w potrzebne składniki pokarmowe, konieczne do ich prawidłowego wzrostu i funkcjonowania, opracowało Przedsiębiorstwo Intermag. Są to łatwe w aplikacji musujące tabletki stymulująco-odżywcze do rozpuszczania w wodzie i podlewania roślin. Ich innowacyjność polega nie tylko na formie, ale również unikalnym składzie. Podczas prac nad nowym nawozem, do receptury włączono, poza podstawowymi składnikami odżywczymi, także substancje, które wspomagają procesy fotosyntezy i mają działanie antystresowe i biostymulujące.

kompleks stymulująco-odżywczy ACTIVE-GREENTechnologia ACTIVE-GREEn wykorzystuje najnowszą wiedzę, dotyczącą fizjologii roślin. Poza makroelementami takim jak azot, fosfor i potas, tabletki zawierają zestaw mikroelementów, a także witaminy, aminokwasy, aktywne jony tytanu oraz koncentrat z alg morskich. Każdy ze składników ma do spełnienia swoje zadanie. Makroelementy mają bezpośredni wpływ na kondycję i stan roślin. Ich proporcje zostały dobrane odpowiednio dla roślin kwitnących oraz roślin zielonych. Mikroelementy regulują wiele procesów metabolicznych i wpływają na prawidłowe i pełne wykorzystanie makroelementów. Pozostałe składniki zapewniają stabilność metabolizmu i mają działanie antystresowe. Są także niezwykle istotne dla wytworzenia prawidłowego pokroju rośliny i wykształcenia przez nią ważnych organów. I tak, ekstrakt z alg morskich, bogaty w hormony roślinne, wpływa na wzrost roślin i odpowiada za prawidłowy transport składników odżywczych w tkankach i redukuje niekorzystny wpływ środowiska. Aktywne biologicznie aminokwasy roślinne stymulują rozwój różnych organów i produkcję niektórych hormonów roślinnych. Jony tytanu wpływają na jakość kwiatów – kwitnienie jest pełniejsze i dłuższe. Jony tytanu podnoszą także odporność na choroby.

Tabletki ACTIVE-GREEN są łatwe i wygodne w użyciu. Wystarczy rozpuścić je w wodzie (1 tabletka na 1 litr wody) i regularnie podlewać rośliny roztworem. Technologia ACTIVE-GREEN powoduje, że rośliny są odporniejsze, a system antystresowy sprawia, że łatwiej „wybaczają” ewentualne błędy popełniane przy ich pielęgnacji. Dzięki tabletkom ACTIVE-GREEN każdy może mieć u siebie w domu, a także ogrodzie piękne i zdrowe kwiaty.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Intermag

Polecamy Ci również

Zobacz także