Meble rattanowe w ogrodzie

Meble rattanowe, sprawdzają się w zasadzie wszędzie – od kuchni po taras. Wykonane są z surowców naturalnych. To meble uniwersalne, dobrze komponujące się ze szkłem, drewnem a nawet metalem.

Meble mają nieprzemijający urok, ponieważ łączą w sobie klasyczny wygląd  i wytrzymałość z wygodą i lekkością, jaką może dać jedynie naturalne tworzywo. Doskonale wyglądają w pomieszczeniach urządzonych w różnym stylu, sprawdzą się także w ogrodzie.

Podpowiadamy: Jak zaaranżować strefę wypoczynku w ogrodzie

Co to jest rattan?

Roślina, z której wykonywane są te meble to kalamus rotangowy, który występuje naturalnie na terenie Indii i na Cejlonie. Materiałem do produkcji mebli są, odznaczające się elastycznością i sprężystością, pędy tych roślin – mogą osiągać nawet trzy metry długości. Surowiec ten poddawany jest specjalnej obróbce, podczas której zostaje utwardzony, nie tracąc jednocześnie nic ze swej plastyczności. Wysoka cena mebli ratanowych wynika z faktu, że zazwyczaj są wykonywane ręcznie
Podczas produkcji mebli rattan może być łączony z innymi surowcami naturalnymi, ale również ze szkłem lub metalem. Meble rattanowe występują zazwyczaj w kolorach naturalnych, ale mogą też być barwione. Te cechy sprawiają, że meble są cenione przez zwolenników trendów ekologicznych w aranżacji wnętrz. Watro też podkreślić, że rattan jest surowcem odnawialnym.

Zobacz: Jakie meble do ogrodu

Meble z rattanu w ogrodzie

Rattanowe meble przeznaczone do ogrodu pasują do jego charakteru. Są przy tym bardzo wygodne i praktyczne. Możemy łatwo zmienić ich wygląd, np. przez położenie nowych kolorowych poduszek. Styl mebli powinien być dostosowany do wielkości naszego ogrodu, wyposażenia oraz miejsca, w którym chcemy je postawić. Warto pamiętać, że ich wadą jest niska odporność na działanie warunków atmosferycznych, a zwłaszcza wilgoci i wysokich temperatur. Wystarczy jednak przestrzegać paru zasad, by długo cieszyły nas swym naturalnym pięknem.
Meble tego typu najlepiej ustawić w zadaszonym miejscu. Warto na zakończenie sezonu zakonserwować je i pomalować odpowiednim impregnatem. Przemyślmy też, czy mamy gdzie przechować je przez zimę – najlepiej w suchych, zamkniętych pomieszczeniach, np. w garażu lub na strychu.
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Marta Jakubik

Zdjęcia: fotolia, Home & Garden deco

Polecamy Ci również

Zobacz także