Kwiaty, trawy, pnącza – balkon Agnieszki

Kwiaty, trawy, pnącza – balkon Agnieszki

Rośliny na balkonie Agnieszki to kompozycja jednorocznych kwiatów oraz wieloletnich traw i pnączy.

Na balkonie Agnieszki doskonale sprawdzają się pelargonie, zarówno wiszące jak i wielokwiatowe, wyglądają pięknie. Dlatego, podobnie jak begonie, co roku pojawiają się w skrzynkach. Do tych sprawdzonych kwiatów dołączył w tym sezonie wilczomlecz o białych drobnych kwiatach, który świetnie nadaje się do wiszących kompozycji (wilczomlecz to odkrycie Agnieszki, dokonane na targach ogrodniczych). Oczywiście nie są to jedyne kwiaty sezonowe na tym balkonie.

kwiaty na balkonie - surfinia i bakopapelargonie na balkonie

Agnieszka eksperymentuje także z roślinami wieloletnimi, które normalnie zimują w glebie. Balkon jest jednak trudnym miejscem do ich uprawy – nie wszystkie rośliny przetrzymają zimę, nawet pomimo ochrony przed mrozem. Tak było niestety z pewnym klematisem oraz wiciokrzewem. Na szczęście klematis innej odmiany okazał się odporniejszy i teraz pięknymi kwiatami zdobi balkon. Również trawy, ulubione rośliny Agnieszki, radzą sobie dobrze – na balkonie rośnie kostrzewa sina oraz mozga rózgowata, którą Agnieszka posadziła wraz z niecierpkiem w cieniu imponującej kany.

klematisrośliny na balkonie - mozga rózgowata, niecierpek i kana

Pewnym wyzwaniem jest silne nasłonecznienie balkonu, jednak odpowiednia pielęgnacja sprawia, że rośliny na balkonie Agnieszki wyglądają pięknie.

kostrzewa sina i begoniadzwonki na balkonie

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Agnieszka Szczukowska

Polecamy Ci również

Zobacz także