Kwiaty balkonowe i ogrodowe - konkurs

0
Kwiaty balkonowe i ogrodowe - konkurs

Długo i obficie kwitnące kwiaty mogą być prawdziwą ozdobą naszego ogrodu lub balkonu. Jednak, aby mogły cieszyć oko musimy je odpowiednio pielęgnować.

Kwiaty balkonowe i ogrodowe - konkurs - zdjęcie 1

Zasadniczy wpływ na kondycję oraz kwitnienie kwiatów ma dobrze skomponowane nawożenie. Zabieg ten trzeba wykonywać regularnie, gdyż składniki pokarmowe z podłoża są szybko zużywane przez rośliny oraz wypłukiwane przez przepływającą wodę. Szczególnie ważne w tym przypadku jest dostarczanie mikroelementów takich jak potas czy fosfor. Dzięki nim rośliny obficie kwitną i są dobrze wybarwione. Warto również zadbać o uzupełnienie poziomu żelaza i manganu, które mają udział w powstawaniu chlorofilu.

Rośliny balkonowe najlepiej zasilać jest raz w tygodniu, natomiast  te ogrodowe od wiosny do połowy sierpnia co 3-4 tygodnie. Doskonale sprawdzą się tu krystaliczne i płynne nawozy uniwersalne Florovit. W ofercie marki jest również wiele specjalistycznych preparatów opracowanych pod wymagania konkretnych roślin lub grup roślin. Przykładowo rododendrony i wrzosy to rośliny kwaśnolubne. Natomiast surfinie potrzebują dużej ilości żelaza, które można dostarczyć im, stosując specjalnie przeznaczony do nich nawóz marki Florovit. W gamie dostępne są również produkty do pelargonii, róż, datur, powojników czy hortensji.

Kwiaty balkonowe i ogrodowe - konkurs - zdjęcie 2

Jeśli chcesz wygrać zestaw nawozów marki Florovit przyślij nam zdjęcie kwiatów z Twojego balkonu lub ogrodu. Nagrodzimy autorów 30 najciekawszych zdjęć.

W skład zestawu wchodzą:

  • Florovit nawóz do surfinii (butelka 1 kg),
  • Florovit nawóz do roślin kwitnących (butelka 1 kg),
  • Florovit nawóz do pelargonii  i innych roślin kwitnących (butelka 1 kg),
  • Florovit nawóz do kwiatów domowych i balkonowych (butelka 1 kg),
  • Florovit nawóz do powojników i innych kwitnących pnączy (butelka 1 kg),
  • Florovit nawóz do róż i innych roślin kwitnących (butelka 1 kg).

nawóz do powojnikównawóz do roślin kwitnącychnawóz do różnawóz do surfiniinawóz do pelagoniinawóz do kwiatów domowych i balkonowych

Czas trwania konkursu

Zgłoszenia konkursowe prosimy nadsyłać w terminie od 23 lipca do 06 sierpnia 2014 r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane do 08.08.2014 r.

Warunki konkursu

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać autorskie zdjęcia kwiatów balkonowych lub ogrodowych.

W temacie maila prosimy wpisać " Kwiaty balkonowe i ogrodowe", a w treści maila zawrzeć adnotację: "Po zapoznaniu się, akceptuję regulamin konkursu Kwiaty balkonowe i ogrodowe".

Laureaci konkursu będą proszeni o przesłanie swoich danych teleadresowych, koniecznych do wysłania nagród - do dnia 11.08 2014 r. na adres: konkurs@e-ogrodek.pl (jest to warunek niezbędny do otrzymania nagrody).

 

Regulamin

Fundator nagród

Kwiaty balkonowe i ogrodowe - konkurs - zdjęcie 9

Patron medialny

Kwiaty balkonowe i ogrodowe - konkurs - zdjęcie 10
Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Zdjęcia: Katarzyna Laszczak, Florovit

Polecamy Ci również

Zobacz także