Kostka brukowa - ogród w barwach lata

Kostka brukowa - ogród w barwach lata

nawierzchnia z kostki brukowejRozgrzana czerwień zachodzącego słońca, czy jasne beże piaszczystych plaż to barwy, które nadano kostkom brukowym firmy Polbruk.

Kostka brukowa w barwnych melanżach

Kostki brukowe z kolekcji Carmino, Granito i Ideo utrzymane są w rustykalnym stylu i ciepłych, letnich odcieniach. Geometryczne kostki brukowe o gładkiej powierzchni dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych - melanżach indiana i latte. Pierwszy
z nich utrzymany został w pomarańczowo-czerwonej tonacji, przypominającej promienie zachodzącego słońca, drugi to z kolei mieszanka kremów, beżów i szarości. Dzięki temu przy pomocy kostek jednego koloru możemy stworzyć ciekawą, wielobarwną aranżację lub, łącząc ze sobą dwa odcienie, zbudować wzorzystą mozaikę. Kostki brukowe w wersji indiana, dzięki prostym kształtom i słonecznej kolorystyce, świetnie wpiszą się w rustykalne otoczenie i skomponują się z drewnianym domem, hamakiem i kolorowymi kwiatami. Stonowane latte to z kolei propozycja odpowiednia do nowoczesnych, modernistycznych budynków z jasną elewacją i ciemną stolarką.

Ogrodowa architektura

Melanżowe kostki brukowe to nie tylko feeria barw, ale również bogactwo kształtów i wymiarów. Polbruk Carmino to małe trapezowe kostki brukowe, dostępne w pięciu wymiarach. Kolekcja Polbruk Granito charakteryzuje się natomiast nieco większymi rozmiarami w czterech, różnych wersjach. Z kolei linia Polbruk Ideo, o formie regularnych prostokątów, składa się z ośmiu różnowymiarowych elementów. Szeroki wybór kostek ułatwia wyłożenie nawet niestandardowej nawierzchni, a z wykorzystaniem serii Polbruk Carmino zbudowanie krętych ścieżek, łuków i okręgów. Dzięki uniwersalnym kształtom i gładkiej powierzchni, można je również z powodzeniem wykorzystać do budowy schodków lub tarasów. Dodatkową zaletą kostek jest ich grubość (6 cm), dzięki której nawierzchnia jest wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Układać je więc można nie tylko na alejkach, ale również podjazdach do garażu. Dzięki temu na całej posesji możemy stworzyć spójną kompozycję, utrzymaną w tej samej kolorystyce.

kostka brukowa
kolory kostki brukowej
kostka brukowa - wzory
płyty tarasowe
nawierzchnia tarasu
płyty na tarasie
aranżacja tarasu
nawierzchnia ogrodowa
podjazd z koski brukowej
nawierzchnia na tarasie
pomysł na taras
nawierzchnia przed domem
aranżacja nawierzchni
kostka brukowa przed domem
nawierzchnia z płyt różnej wielkości
nawierzchnia tarasowa
Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Polbruk

Polecamy Ci również

Zobacz także