Kostka brukowa jak z kamienia

Kostka brukowa jak z kamienia

Nawierzchnia wyłożona naturalnym kamieniem prezentuje się stylowo i elegancko.
Nie zawsze jednak możemy pozwolić sobie na wykorzystanie tego rodzaju materiałów. Doskonałą alternatywą jest kostka brukowa jak z kamienia.

Projektowanie ogrodu to nie lada sztuka, która wymaga od nas dużej cierpliwości i wrażliwości na piękno. Doskonałą nagrodą za włożony wysiłek jest efekt końcowy. Perfekcyjnie zaaranżowana przestrzeń wokół domu sprawia, że nasza posesja staje się nie tylko prawdziwym arcydziełem, ale również zacisznym miejscem do odpoczynku. O wyjątkowym charakterze ogrodu w dużej mierze decyduje rodzaj i faktura nawierzchni. Kolorowe mozaiki na chodnikach, czy podjeździe do garażu sprawiają, że ogrodowa przestrzeń nabiera niepowtarzalnego klimatu.

Kostka brukowa inspirowana granitem

Granit, przez wielu uważany za jeden z najbardziej efektownych kamieni, stał się również inspiracją do stworzenia linii Polbruk Avanti. Kostki brukowe z tej serii formą i kolorystyką do złudzenia przypominają naturalne tworzywo. Kolekcja składa się z kostek w kształcie trapezu, w pięciu różnych wymiarach i trzech wariantach kolorystycznych. Wybierać możemy spośród szarego, grafitowego oraz żółtego – odcieni, w których granit występuje w naturze. Płukana, kryształkowa powierzchnia dodatkowo podkreśla podobieństwo kostek do naturalnego kamienia, a przy tym tworzy na powierzchni antypoślizgową warstwę. Dzięki zróżnicowanym wymiarom i barwom kostki mamy szerokie spektrum możliwości aranżacyjnych. Możemy tworzyć  jednobarwne kompozycje lub - łącząc różne kolory - budować niepowtarzalne mozaiki. Co więcej, kostki w kształcie trapezu są doskonałe do konstruowania wszelkiego rodzaju łuków i okręgów. Dzięki temu, zamiast prostych ścieżek, możemy pozwolić sobie na stworzenie fantazyjnych wzorów. Sześciocentymetrowa grubość kostki umożliwia układania również na podjazdach, dlatego bez przeszkód elegancką nawierzchnię możemy mieć w każdym miejscu naszej posesji.

kostka brukowa imitująca granit
płyty na taras
kostka brukowa
kostka betonowa
kostka betonowa imitująca kamień naturalny
płyty na tarasie
płyty na taras imitujące piaskowiec
nawierzchnia tarasu
płyty brukowe
nowoczesne płyty na taras
płyty na taras w kolorze nerino
aranżacja nawierzchni na tarasie
taras w ogrodzie
nawierzchnia tarasowa
zabawa na tarasie
aranżacja tarasu
schody
schody do domu
aranżacja nawierzchni tarasu
płytki tarasowe
kwiaty na tarasie
nawierzchnia przed domem

W śródziemnomorskim klimacie

Ciekawym rozwiązaniem na tarasy i duże przestrzenie są płyty imitujące strukturę piaskowca
z kolekcji Polbruk Plaza. Lekko profilowana faktura powierzchni do złudzenia przypomina naturalny kamień, dzięki czemu tak wyłożona nawierzchnia będzie stylowa, a ogród nabierze śródziemnomorskiego klimatu. Kolorystyka serii utrzymana jest w ciepłej, pastelowej tonacji. Dostępne są płyty w trzech barwnych melanżach: brązowo-piaskowym sahara, odcieniach szarości  nerino oraz pastell - mieszanki jasnych beżów. Delikatna, pastelowa nawierzchnia świetnie komponować się będzie z nowoczesną architekturą, jednocześnie ożywiając chłodny klimat współczesnych domów. W kolekcji znajdują się cztery płyty o grubości 7 cm i wymiarach 20 x 20, 20 x 40, 40 x 40, 60 x 40 cm, co umożliwia stworzenie ciekawej kompozycji zarówno na tarasie, patio, czy podjeździe do garażu. Co więcej, większe rozmiary płyt znacznie ułatwiają układanie dużych  powierzchni.

 

Oceń artykuł
4,88 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Polbruk

Polecamy Ci również

Zobacz także