Klienci kupują na Allegro, bo czują się tam bezpieczni

0
Leszek Włodarczyk, właściciel sklepu ToolBox: Klienci kupują na Allegro, bo czują się tam bezpieczni

Rodzime firmy z roku na rok coraz chętniej przenoszą swój biznes do internetu. Są też takie, które od razu postawiły na sprzedaż online. Należy do nich sklep z narzędziami ToolBox, handlujący m.in. za pośrednictwem Allegro, gdzie uzyskał status „Super Sprzedawcy”. Właściciel przedsiębiorstwa Leszek Włodarek zdradza nam, w jaki sposób osiągnąć sprzedażowy sukces w sieci.

Sprzedajecie państwo narzędzia. Często jest to sprzęt wysoko specjalistyczny. Do kogo  skierowana jest wasza oferta - do klientów indywidualnych, czy raczej do firm?

Nasza oferta skierowana jest w zasadzie zarówno do detalistów, jak i firm. Wszystko zależy od konkretnego produktu. Mamy różne przekroje cenowe i co za tym idzie jakościowe. Jesteśmy więc w stanie zaoferować produkt dla zwykłego Kowalskiego i dla firmy, która potrzebuje czegoś bardziej profesjonalnego.

Dlaczego zdecydował się pan na sprzedaż w intranecie?

Od początku próbowałem sił w internecie. W momencie kiedy zakładałem firmę, studiowałem informatykę i po prostu liczyłem, że w tym się odnajdę. Wtedy jeszcze w ogóle nie miałem w planach sklepu detalicznego, interesował mnie tylko i wyłącznie internet.

No właśnie. Prowadzi pan również sklep stacjonarny. Czym się różni sprzedaż w internecie od sprzedaży w sklepie tradycyjnym?

Chociażby obsługą klienta. W dzisiejszych czasach wszystkie platformy internetowe są coraz bardziej bezobsługowe. W zasadzie nie doradza się klientowi, bo wszystko jest w opisie produktu, na podstawie którego podejmuje on decyzję. Jednak jeśli klient ma taką potrzebę i chciałby się skontaktować z nami przed zakupem, może to zrobić przez platformę czy też telefonicznie. Jeżeli chodzi o klienta stacjonarnego, to sytuacja wygląda inaczej, ponieważ trzeba z nim porozmawiać, doradzić, pomóc wybrać produkt.

Dlaczego zdecydował się pan na współpracę z Allegro?

To dodatkowy, potężny kanał sprzedaży. Ja tych kanałów mam dosyć sporo, ale w naszym kraju najlepiej prosperuje właśnie Allegro. Platforma ta zabezpiecza klientów. Oni chętnie dokonują tam zakupów, ze względu na to, że jest wielu nieuczciwych przedsiębiorców i ludzie obawiają się dokonywać zakupów w nieznanych sklepach internetowych. W momencie kiedy jest oferta na Allegro i jest taka sama oferta w sklepie internetowym, to osoba wybierze Allegro, aby zabezpieczyć tę transakcję. 

W jaki sposób wyróżnić się na Allegro, żeby akurat u pana chcieli klienci kupować?

Kiedyś było łatwiej się wyróżnić, teraz wszystko jest robione za pomocą tych samych szablonów, wszystkie aukcje są bardzo podobne. My mimo wszystko staramy się nie kopiować. Staramy się np. przygotowywać unikalne opisy. Również sami robimy zdjęcia, żeby nie było sytuacji, że mamy taką samą aukcję, jak wszyscy inni. Są także różne programy, które umożliwiają pokazanie się klientom. Niestety, często jest to wyróżnianie się ceną, za czym ja nie przepadam. Wychodzę z założenia, że jeśli będziemy rozdawać towar – tak jak robi to coraz więcej osób – to się nie utrzymamy, dokładając do transakcji. Brutalne prawa rynku. 

Najtaniej nie znaczy lepiej. Podoba mi się powiedzenie, że „biednego na tanie nie stać” i jest w nim ogrom prawdy. Nie znaczy, że nie powinniśmy kupować tańszych produktów lub w promocjach. Zdecydowanie nie o to chodzi. Lecz jeżeli kupujemy u sprzedawców, którzy nie wliczają w marżę obsługi transakcji „również tej posprzedażowej”, nie dziwmy się, że jej nie otrzymamy. Podobnie jest z produktami, które kupujemy, jak produkt jest tańszy o 10 razy od podobnego markowego, to nie wymagajmy, że będzie on tej samej jakości. Nie znaczy, że to źle, tylko inaczej. Sam jestem kupującym. Staram się być świadomy swoich wyborów. I widzę, że coraz więcej osób wracających do nas podchodzi w podobny sposób.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także