JONIEC radzi – jak wykorzystać gazony ogrodowe

JONIEC radzi – jak wykorzystać gazony ogrodowe

Gazony ogrodowe pomogą nam uatrakcyjnić ogród. To ciekawe rozwiązanie, pozwalające zasadzić więcej kwiatów i nadać rabatom kwiatowym ciekawszą formę.*

gazony ogrodowe

Czym są gazony ogrodowe

Gazon do niedawna oznaczał trawnik ozdobiony drzewami i kwiatami. Obecnie tym terminem określa się także elementy małej architektury – przypominają one tradycyjne donice, jednak w odróżnieniu od nich, z gazonów można tworzyć ciekawe kompozycje, a nawet używać ich do wzmocnienia skarp, czy budowy murków oporowych. Gazony ogrodowe, zestawione pionowo, sprawdzają się doskonale również jako naturalne ogrodzenia, o przeznaczeniu dźwiękochłonnym, ochronnym i zwiększającym prywatność. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by gazony ogrodowe ustawić w jednym poziomie, tworząc dobrze wyeksponowany kwietnik.
Gazony ogrodowe budową i właściwościami przypominają tradycyjne donice, a rośliny w nich posadzone doskonale przyjmują się i rozwijają.

gazony ogrodowe wzdłuż schodów

Jakie gazony ogrodowe wybrać

W ofercie firmy JONIEC są dwa rodzaje gazonów – o kształcie półksiężyca (MOONFLOR) oraz prostokąta (PROFLOR). Obydwa typy mają budowę, która umożliwia ich trwałe zazębienie. Dzięki temu różne elementy można łączyć, tworząc oryginalne i spójne kompozycje przestrzenne. Kształt i rozmiar gazonów daje możliwość dowolnego ich ułożenia, a praktycznie jedynym ograniczeniem jest nasza własna wyobraźnia. Gazony te są dostępne w czterech kolorach: szarym, czerwonym, brązowym i czarnym. Daje to możliwość optymalnego dopasowania gazonu do stylu i kolorystyki naszego domu, czy ogrodu.

ogrodzenie z gazonówgazony jako ogrodzenie

Uprawa roślin w gazonach betonowych

Uprawiając rośliny w gazonach, należy pamiętać o ich regularnym podlewaniu (gazony mają porowatą strukturę, dlatego nie należy obawiać się „przelania” roślin – nadmiar wody zostanie odprowadzony na zewnątrz). W gazonach możemy sadzić nie tylko kwiaty, lecz również rośliny charakterystyczne dla skalniaków czy niskorosłe krzewy.

kwiaty w gazonachkrzewy w gazonach

Zobacz przykłady zastosowania:

Dowiedz się więcej na joniec.pl

JONIEC radzi – jak wykorzystać gazony ogrodowe - zdjęcie 7

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,75 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Joniec

Polecamy Ci również

Zobacz także