Jesień w ogrodzie - prace i narzędzia

Jesień w ogrodzie - prace i narzędzia

Motopompa do podlewania

Do intensywnego nawadniania ogrodu służą motopompy Honda WB20XT i WB30XT. Do ich użytkowania niezbędny jest dostęp do zbiornika wodnego. Mają dużą wydajność, w związku z czym są rekomendowane do stosowania na dużych obszarach - można podlewać nimi większe ogrody, sady, uprawy i wszystkie tereny zielone wokół domu.

Do regularnego i mniej intensywnego podlewania służą mniejsze motopompy Honda WX10 i WX15  z wykorzystaniem wody z rzek, jezior lub zbiorników z nagromadzoną wodą deszczową. Doskonale sprawdzają się w nawadnianiu ogrodów, działek i trawników, a model WX15 może być stosowany do systemów nawadniających wymagających wysokiego ciśnienia tj. sieci zraszaczy ogrodowych. Oba modele są łatwe w obsłudze i lekkie.

motopompa WX 10motopompa WX 15

Honda WX10 jest najmniejszą motopompą – waży tylko 6,1 kg. Wyposażona jest przyjazny dla otoczenia silnik Honda mini 4-suwowy, który spełnia najbardziej restrykcyjne normy obowiązujące   w Unii Europejskiej i USA. Poziom emitowanych spalin jest o 85% niższy od tego emitowanego przez silnik 2-suwowy. Jest cichy i ekonomiczny w użytkowaniu. Zastosowano w nim także system smarowania olejowego, który umożliwia pracę silnika oraz przechowywanie urządzenia dosłownie  w każdej pozycji. Wytwarzane wysokie ciśnienie umożliwia podanie wody na wysokość 36 metrów oraz podłączenie kilku zraszaczy. Zapas paliwa w zbiorniku zapewnia ciągłą pracę przez prawie godzinę. Urządzenie może pompować do 7,8 tys. litrów wody na godzinę.

Honda WX15 jest wyposażona w silnik GXH 50 o mocy 2,1 KM pompuje do 14,4 tys. litrów wody na godzinę i wytwarza wysokie ciśnienie (4 Atm) umożliwiające podanie wody na wysokość 40 m i jest wręcz idealne w efektywnym podlewaniu ogrodu w połączeniu z większym systemem zraszaczy.

Nożyce i przystawki do kos do przycinania gałęzi i żywopłotu

Honda HHH 25D-60E to nożyce spalinowe o obustronnym ostrzu do szybkiego cięcia. Konstrukcja tych nożyc umożliwia przycinanie nawet grubych pędów, co jest nieraz konieczne przy odmładzaniu roślin. Inny model to HHH 25S–75E o jednostronnym ostrzu jest polecany do precyzyjnego przycinania. To nożyce dodatkowo wyposażone w deflektor – listwę ułatwiająca odrzucanie ścinanych pędów w pewnej odległości od rośliny. W ten sposób nie wpadają w gałązki rośliny i łatwiej je uprzątnąć po zabiegach.

przystawka do żywopłotunożyce do krzewów

Wygodnym sposobem przycinania wysokich żywopłotów i ścinanie gałęzi na dużych wysokościach, a także przycinanie roślin od dołu bez schylania się, są przystawki do kos Honda. Jedna z nich to podkrzesywarka, którą możemy ścinać gałęzie o średnicy nawet powyżej 15 cm i sięgnąć na wysokość ok. 3,5 m. Natomiast przystawkę do cięcia żywopłotu można ustawiać pod różnymi kątami, co pozwala na komfortowe przycinanie roślin z każdej strony, a z góry nawet na wysokości 3 m  i jednocześnie prostopadle do przycinanej powierzchni. Przystawki montowane są jako końcowa część kosy i oferowane są do wybranych modeli kos spalinowych Honda UMK 425E LEET i UMK 435E LEET.

Glebogryzarka do przekopywania ziemi w warzywniku

Honda FG110 to nieduże urządzenie, bardzo łatwe i wygodne w obsłudze. Dzięki umieszczeniu silnika pionowo nad nożami zagłębia się w ziemi bez dużego wysiłku ze strony użytkownika. Z uwagi na niewielką szerokość roboczą 23 cm jest szczególnie zalecana do spulchniania gleby na wąskich zagonach, w szklarniach, tunelach. Jej niewielki rozmiar i waga 13 kg umożliwia sprawne przenoszenie oraz przewożenie w bagażniku samochodowym.

spulchnianie ziemi glebogryzarkąglebogryzarka

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Aries Power Equipment, Honda

Polecamy Ci również

Zobacz także