Jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie

jesień w ogrodzieJuż niedługo tęczowe barwy liści zagwarantują niezapomniane jesienne pejzaże, jednak widok liści opadłych na trawnik to utrapienie dla ogrodników.

Szybkie i skuteczne usuwanie liści z trawnika ułatwiają odpowiednie narzędzia. Takie jak praktyczne i poręczne narzędzia z serii combisystem firmy Gardena. Przydadzą się także do zbierania jabłek i wywożenia odpadów.

Piękny trawnik i bezpieczny chodnik

Chociaż opadłe liście mogą być utrudnieniem w ogrodzie, to na drogach i chodnikach stanowią realne zagrożenie. Nowe grabie wachlarzowe z tworzywa sztucznego XXL i szczotka do zamiatania ulicy, przydadzą się do ich usuwania.

grabie wachlarzowe

Specjalna szczotka usuwa nawet najbardziej wilgotne liście, dzięki końcówce ze skrobakiem. Gładkie włosie wysokiej jakości wykonane z polipropylenu zapewnia skuteczne czyszczenie chodników i ulic. Skrobak połączony ze szczotką umożliwia łatwe usuwanie udeptanego brudu i mokrych liści. Odporna na uderzenia obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego wysokiej jakości. Szerokość pracy 45 cm, gwarancja 25 lat.
Natomiast grabie wachlarzowe XXL znakomicie nadają się do szybkiego i efektywnego grabienia dużych ilości liści, ściętej trawy i innych odpadów ogrodowych. Narzędzie można szybko i łatwo podzielić na dwie części. Można je także składać, aby nie zajmowały dużo miejsca. Grabie są wykonane z  tworzywa sztucznego wysokiej jakości, a zintegrowana rurka aluminiowa zapewnia dużą stabilność. Szerokość grabi w pozycji rozłożonej to 77 cm, gwarancja - 25 lat.

zrywaczka do owocówZbieranie z wierzchołków drzewa

W ciągu ostatnich kilku lat stare odmiany jabłoni cieszą się coraz większą popularnością. Odmiany takie jak „Kosztela” są wytrzymałe na mróz i zaskakująco odporne na choroby oraz wydzielają unikalny aromat. Idealnym pomocnikiem podczas zbieranie jabłek jest zrywaczka do owoców marki GARDENA z serii combisystem. Jej ostrze ze nierdzewnej stali szlachetnej ułatwia odcinanie ogonka i zrywanie owoców z drzewa. Dzięki teleskopowemu trzonkowi i przegubowi z pełną regulacją kąta pracy, można z łatwością zrywać jabłka bez użycia drabiny. Gwarancja – 25 lat.

wózek ogrodowyWózek ogrodowy „Gartenmobil”

Wygodne zbieranie i wywożenie chwastów, ściętej trawy lub śmieci zapewnia wózek ogrodowy "Gartenmobil". Dzięki stabilnej konstrukcji metalowej ramy wytrzymuje obciążenie do 70 kg. Pokrywa chroni przed wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami, może być również użyta jako szufelka do ładowania. Worek  jest mocowany za pomocą zacisków. Można zamocować także dwa worki obok siebie, co ułatwia segregowanie odpadów. Po demontażu uchwytów na worki, "Gartenmobil" może służyć również jako taczka do transportu skrzynek z owocami i bądź napojami. W komplecie jest też listwa do zamocowania haków. Dodatkowo do wózka można zamocować dwa trzonki combisystem oraz dwa narzędzia ręczne.  Duże, stabilne koła o specjalnym bieżniku nie niszczą trawy. Wózek jest wykonany z nierdzewnych materiałów. W komplecie worek na odpady.

narzędzia ogrodowenarzędzia do ogrodu

Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Gardena

Polecamy Ci również

Zobacz także