Jak zrobić wianek na Boże Narodzenie

4
Wianek na Boże Narodzenie
Dekoracyjny wianek ozdobny na drzwi lub ścianę.

Wianki na Boże Narodzenie najczęściej robimy z roślin iglastych, ale nie zapominajmy o innych możliwościach.

 Do wykonania świątecznych dekoracji najczęściej wykorzystujemy drzewa i krzewy iglaste – od klasycznej choinki począwszy, poprzez różne inne ozdoby świąteczne, takie jak wianki, czy girlandy. Ale warto pamiętać również o liściastych roślinach zimozielonych. Najbardziej popularną z nich, wręcz utożsamianą z bożonarodzeniową dekoracją jest ostrokrzew. Na świąteczne dekoracje nadaje się przede wszystkim ostrokrzew kolczasty, o błyszczących ciemnozielonych liściach i czerwonych owocach (liście niektórych odmian mogą mieć też białe obwódki).

Zobacz też: Jak udekorować dom dom poinsecją, czyli gwiazdą betlejemską

Ale to nie wszystko. Równie dekoracyjne, choć może mniej kojarzone ze Świętami są mahoniezimozielone krzewy o pięknych, ząbkowato wyciętych liściach. A już zupełnie niedoceniony wydaje się bluszcz pospolity. To pnącze, które często występuje w naszych ogrodach, a na zimę zachowuje liście.

Wszystkie te zimozielone rośliny można wykorzystać do zrobienia bożonarodzeniowego wianka. Jego wykonanie jest naprawdę łatwe. Wystarczy przygotować kolisty „szkielet” z drutu albo giętkich gałązek (np. leszczyny, wierzby, brzozy lub dowolnego pnącza) i przywiązać do niego gałązki z liśćmi. Zobaczcie jak zrobić zielony wianek na Boże Narodzenie krok po kroku – i powodzenia.

Zobacz: Dekoracyjne rośliny na Święta - ostrokrzew i jemioła

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także