Jak ogrodzić działkę?

Jak ogrodzić działkę?

Chcemy ogrodzić przestrzeń wokół naszego domu, lecz nie zawsze mamy do czynienia
z równym podłożem. Jak zatem poradzić sobie z ogrodzeniem na tak wymagającym terenie?


ogrodzenie montowane uskokowoZdrowy rozsądek podpowiada nam rozwiązanie, które wiąże się z ogromem prac, a także z wpuszczeniem na naszą posiadłość ciężkiego sprzętu. Nie każdy ma na to czas, ochotę i pieniądze. Można jednak znaleźć sposób, który pozwoli nam ogrodzić działkę bez nadmiernej ingerencji w podłoże.
Rzeźba terenu niekiedy sama nasuwa nam wyjście z kłopotliwej sytuacji. Zależne jest to przede wszystkim od stopnia pochylenia podłoża. Przy niewielkim stopniu pochyłości firma Legi proponuje uskokowy montaż paneli. Stopniowanie krat w wypadku takiego podłoża można stosować w odstępie od 5-40 cm. W przypadku nieregularnego terenu i ostrych skosów idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrodzenia skośnego, które pozwoli nam stworzyć harmonijną, gładką linię przebiegającą wzdłuż działki. Dzięki temu nierówności terenu staną się atutem.

ogrodzenie montowane w jednej liniMontaż systemu Legi np. R-Fit jest łatwy nie wymaga wielkiego wysiłku. Łączenie ozdobnych paneli z modelem słupka odbywa się za pomocą jednej śruby, a wszystko to tworzy bardzo solidną konstrukcję. Kraty montowane są na zakładkę, co wzmacnia całość zachowując przy tym wszelkie walory estetyczne. Całość może być ocynkowana ogniowo i polakierowana na wybrany przez nas kolor z całej palety RAL. Gładka linia, tworząca estetyczne połączenie ogrodzenia z krajobrazem, pozwoli wydobyć piękno całej posiadłości. Montaż paneli uskokowo nadaje ogrodzeniu nietypowy kształt zachowując przy tym charakterystyczną, urozmaiconą rzeźbę terenu.

Oceń artykuł
4,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: LEGI

Polecamy Ci również

Zobacz także