Jadalnia w ogrodzie

Wiadomo, że świeże powietrze doskonale wpływa na apetyt. Warto więc wykorzystać ciepłe dni i urządzić jadalnię w ogrodzie.

Jadalnia w ogrodzie lub na tarasie pozwoli cieszyć się urokami zieleni w czasie posiłków. Możemy w niej zjeść ze smakiem i potrawy z ogrodowego grilla, i przygotowane w tradycyjnej kuchni. Widok roślin, zapach kwiatów, śpiew ptaków umilą każdy posiłek. Niezależnie od uroków przyrody, warto zadbać o odpowiednią aranżację jadalni w ogrodzie.

Dowiedz sięCzy potrzebujemy pozwolenia na budowę grilla w ogrodzie

Oczywiście najważniejszy jest stół. Powinien być wystarczająco duży, by pomieścić domowników i gości – jadalnia w ogrodzie do doskonały przepis na życie towarzyskie. Do stołu musimy dopasować krzesła – jak w przypadku każdej jadalni powinny być wygodne, a ich wysokość dostosowana do wysokości stołu. Do wyboru mamy bogatą ofertę mebli ogrodowych, wykonanych z różnych materiałów (i różniących się ceną). Meble drewniane, metalowe, czy z modnego technorattanu? Wybór należy do nas, choć warto dopasować meble do charakteru domu i ogrodu. Stół i krzesła warto ustawić na twardej nawierzchni, wtedy nogi mebli nie będą się zapadać w trawę, a biesiadowanie będzie bardziej komfortowe.Urządzając jadalnię w ogrodzie nie można też zapominać o właściwym oświetleniu, a w naszym klimacie – przyda się również zadaszenie. Dlatego doskonałym miejscem jest zadaszony taras. Jeśli nim dysponujemy, możemy na urządzić również kuchnię na dworze lub pomyśleć o murowanym kominku.

Jeżeli nie mamy takiego tarasu, warto pomyśleć o budowie pergoli – gęsto porośnięta pnączami lub osłonięta tkaniną również ochroni nas przed deszczem lub palącym słońcem. Dobrze sprawdzi się również parasol ogrodowy.

Jadalnia w ogrodzie to doskonały sposób na doskonałe letnie obiady i kolacje.

 

 

 

 

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także