Jadalnia w ogródku

7
Jadalnia w ogródku

Czy można  sobie wyobrazić lepsze miejsce na spożywanie posiłków niż ogród pełen wielobarwnych roślin, pachnący kwiatami i świeżo skoszona trawą?  Towarzyszy nam śpiew ptaków, szum wiatru i często uspokajający dźwięk płynącego w pobliżu strumienia.

posiłki w ogrodzie

W takiej atmosferze doskonale odpoczywamy a obiad czy wieczorna kolacja smakują wyśmienicie. Kolorystyka otoczenia, unoszące się w powietrzu zapachy, przyjazne dla naszych uszu dźwięki sprawiają, iż nie tylko lubimy jadać na łonie przyrody, ale również chętnie korzystamy z różnych form rekreacji czerpiąc z nich radość i energię życiową. 

obiad na świeżym powietrzuczyszczenie grilla

Atmosfera spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu wzbogaconych atrakcyjnie podanym poczęstunkiem na pewno przebiegać będzie w relaksacyjnym, przyjaznym nastroju. A posiłki mogą być różne; od smakowitych deserów, przez mini kanapki, po fachowo przygotowane dania z grilla czy pyszne jarzynowe sałatki. Nie bez znaczenia będzie również odpowiednia oprawa do naszych dań. Naczynia i wszelkie niezbędne akcesoria powinny podkreślać piękny wygląd potraw, dodawać im blasku, zachęcać do skosztowania i przede wszystkim ładnie prezentować się w naturalnej aranżacji.

naczynia do ogrodu i nie tylko

Funkcjonalne zestawy narzędzi do grillowania, kolorowe nożyki czy łopatki, dekoracyjne serwety na stołach wraz z koszykami wiklinowymi na chleb i sztućce, czy wreszcie naczynia szklane z wesołym pomarańczowym, zielonym bądź niebieskim dnem, które możemy napełnić sokami z owoców lub warzyw stworzą atrakcyjny wystrój naszej jadalni pod gołym niebem.

jedzenie na grilluSok ze świeżego buraka czy pietruszki, a może lemoniada z prawdziwą cytryną i odrobiną pachnącej mięty? Dzieciom zapewne najbardziej będą smakować soki z owoców; słodki banan z pomarańczą, melon z odrobiną ananasa, czy wreszcie napoje z rodzimych darów natury: jabłek, malin czy porzeczek. Do tego potrawy z grilla o pobudzających kubki smakowe zapachach, kolorowe surówki i sałatki podane na szklanych talerzach, które ujawniają ich skład, a na deser pucharki z pysznymi domowymi sorbetami z owoców rosnących w naszym prywatnym sadzie.

Ogrodowym czy działkowym biesiadom towarzyszyć mogą nie tylko ciche rozmowy czy interesujące, czasem burzliwe dyskusje. Podczas spotkań na łonie przyrody niejednokrotnie usłyszymy znane wszystkim pieśni, śpiewane kiedyś przy ognisku, radosne ale i pełne tęsknoty.

Jeśli posiadamy ogród czy choćby niewielki skrawek zieleni warto czasami nawet w niewielkim gronie urządzić małe przyjęcie, a może nawet, jeśli pogoda na to pozwoli,  codziennie spożywać posiłki. Zadbać o odpowiednią, sprzyjającą danej porze roku i przygotowanym daniom oprawę i napawać się ich smakiem. Spokój płynący z otaczającej nas roślinności, ładne akcesoria i wymyślne jedzenie z pewnością wprowadzą nas w wakacyjny nastrój, nawet jeśli to tylko sobotnie popołudnie…

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Galicja

Polecamy Ci również

Zobacz także