Honda na 5! Nowoczesne i mobilne źródło zasilania o uniwersalnym zastosowaniu

Agregat Honda EU30i

Posiadanie własnego źródła energii elektrycznej zapewnia niezależność od ogólnie dostępnej sieci energetycznej, możliwość generowania prądu w plenerze, poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nowoczesne osiągnięcia naukowo-techniczne oferują różne rozwiązania, ale najbardziej popularnym i niezawodnym sposobem wytwarzania własnego prądu jest agregat, zwłaszcza nowoczesny, kompaktowy agregat przenośny o uniwersalnym zastosowaniu, który generuje prąd tam, gdzie go potrzebujemy, nawet w sytuacjach pozornie bez wyjścia jak rozładowany akumulator samochodu elektrycznego w trasie zaledwie parę kilometrów przed najbliższą stacją ładowania.

Wszystkie dostępne na rynku agregaty prądotwórcze działają na podobnej zasadzie, natomiast różnią się konstrukcją, jakością zespołu „silnik-prądnica” i stabilizacją napięcia, które decydują o jakości wytwarzanej energii elektrycznej, a także innowacyjnością rozwiązań technicznych, stopniem wyciszenia oraz zakresem zastosowania.

Do najbardziej nowoczesnych, przenośnych agregatów Honda na benzynę o uniwersalnym zakresie zastosowania, które wytwarzając prąd najwyższej jakości są bezpieczne dla odbiorników, a nawet wydłużają ich żywotność, należą jednofazowe agregaty prądotwórcze o mocy maksymalnej 1 – 3 kW, jak EU 10i (1 kW) , EU 22i (2,2,kW) EU 30i (3 kW) , EU 30i S (3 kW), EM30 (3 kW).


Szeroki zakres zastosowania – od zasilania domowych RTVAGD po drony oraz e-samochody

Pięć najnowocześniejszych agregatów Honda zawdzięcza swą popularność uniwersalnemu zastosowaniu, a przede wszystkim bardzo wysokiej jakości wytwarzanego prądu - lepszej niż prądu dostępnego w domowych gniazdach. Dlatego agregaty te są bezpieczne dla zasilanych odbiorników, a nawet wpływają na wydłużoną żywotność odbiorników. Są przeznaczone do zasilania jednofazowych odbiorników, jak RTVAGD podstawowego użytku, oświetlenie, czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, klimatyzator, suszarka do włosów, wzmacniacze, alarm, czułe na jakość prądu odbiorniki elektroniczne typu laptop, ekrany LED, telefony komórkowe, a także nowoczesne i czułe na jakość prądu elektronarzędzia jak szlifierka, mały kompresor, wiertarka oraz elektroniczne urządzenia diagnozujące, narzędzia pneumatyczne, aparatura pomiarowa.

Bardzo lekkie agregaty walizkowe EU 10i oraz EU 22i są także idealnym rozwiązaniem w podróży kamperem do zasilania jednofazowych odbiorników znajdujących się „na pokładzie”, zapewniającym pełny komfort urlopowego życia jak we własnym domu.

Agregaty o mocy maks. 3 kW – EU 30i, EU 30i S, EM 30 – służą także do zasilania UPS-ów,  sterowników pieców C. O., pomp z elektronicznym systemem automatyki, układów sterowania kotłowni i dodatkowo mogą być pierwszą pomocą w sytuacjach pozornie bez wyjścia, jak rozładowany akumulator samochodu elektrycznego parę kilometrów przed najbliższą stacją ładowania.

Wszystkie agregaty w tej grupie są również wyposażone w gniazda DC służące do ładowania akumulatorów samochodowych. Dzięki lekkiej wadze zapewniającej łatwe przenoszenie agregatów i ich transport, wydłużonemu czasowi pracy i jakości generowanego prądu, agregaty te również idealnie sprawdzają się w plenerze do zasilania stacji monitorujących loty dronów, a także do ładowania akumulatorów dronów.

Najwyższa jakość prądu

Najbardziej zaawansowane technicznie agregaty Honda wyposażone są w najnowocześniejszą stabilizację napięcia: agregaty z serii EU w prądnicę z inwerterem, zaś EM 30 – w cyklokonwerter.

Inwerter, niezależny od obrotów silnika, to najbardziej zaawansowana technicznie i najszybciej działająca stabilizacja napięcia, zapewniająca zachowanie znamionowych wartości napięcia i częstotliwości prądu podczas najmniejszych wahań obciążenia. Ponieważ inwerter powoduje, że energia elektryczna generowana na wyjściu jest lepszej jakości niż ta pochodząca z gniazda, wygenerowany prąd jest najbezpieczniejszy dla odbiorników i wręcz konieczny w przypadku odbiorników elektronicznych. Najbardziej zaawansowany technicznie model inwertera posiada najnowszy agregat Honda – EU 22i, dzięki któremu wydajność tego agregatu jest o 10% większa od jego poprzednika, bardzo popularnego EU 20i.

Cyklokonwerter, w który wyposażony jest agregat Honda EM 30 to mikroprocesorowy system  stabilizujący w bardzo krótkim czasie wartość i częstotliwość napięcia, osiągający podobną do inwertera efektywność działania pod względem jakości prądu jak i szybkości działania.

Wydłużona żywotność zasilanych odbiorników

Grupa pięciu wybranych agregatów Honda reprezentuje najwyższy poziom techniczny i bardzo wysoką jakość, na które producent nie wahał się zaproponować aż 5-letni okres gwarancji. Tę wysoką jakość urządzeń zapewnia przede wszystkim nowoczesna stabilizacja napięcia oraz zespół „silnik-prądnica”, w którym prądnica jest precyzyjnie dobrana do modelu silnika Honda. Dzięki temu każdy agregat generuje moc rzeczywistą, bezpieczną dla odbiorników i prąd o jakości zapewniającej wydłużenie żywotności zasilanych odbiorników.

Wyciszona praca

Coraz ważniejszym dziś kryterium wyboru agregatu prądotwórczego jest jego cicha praca. Agregaty Honda, producenta wyróżnionego jako jednego z trzech najbardziej ekologicznych na świecie, spełniają ponadnormatywnie wymagane standardy głośności obowiązujące w Unii Europejskiej. Grupa pięciu wybranych agregatów Honda i w tym aspekcie należy do najlepszych w ofercie Honda, ponieważ są to super ciche urządzenia, których działanie nie zakłóca spokoju otoczenia.

Jakość nie do podrobienia

Agregaty Honda EU 10i, EU 22i, EU 30i, EU 30i S i EM30 są dziś kwintesencją jakości generatorów prądu, która wyznacza światowe trendy w tej dziedzinie. Zastosowana w nich zaawansowana technika praktycznie uniemożliwia produkcję podróbek czyniąc je jedynymi w swoim rodzaju.

„Honda na 5”  to grupa najnowocześniejszych agregatów prądotwórczych o uniwersalnym zastosowaniu, które dostępne są wraz z pakietem promocyjnym obejmującym rabat cenowy (w sumie o 10% niższa cena), 5-letni okres gwarancji oraz 5% rabatu na pierwszy przegląd okresowy w Autoryzowanym Punkcie Serwisowym.

www.mojahonda.pl


Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także