Home Staging - nie znasz? Przeczytaj!

Malarz

Nikogo nie trzeba przekonywać jak istotne w dzisiejszych czasach jest pierwsze wrażenie. 
Nie ma znaczenia, czy mamy na myśli nowo poznaną osobę, kandydata do pracy, samochód, czy nieruchomość. I chociaż na początku stawianie domu, czy mieszkania w jednym rzędzie z człowiekiem, może wydawać się nieco dziwne, to każdy kto choć raz sprzedawał „cztery ściany” doskonale wie, że w tym przypadku pierwsze wrażenie jest szalenie ważne.

Zdecydowana większość osób jest wzrokowcami, co sprawia, że decyzja o wstępnym zainteresowaniu lub jego braku danym obiektem podejmowana jest w zaledwie kilku pierwszych sekundach, dlatego warto zadbać, by nasz dom, apartament, czy mieszkanie już na pierwszy rzut oka sprawiał pozytywne wrażenie u potencjalnego nabywcy. 
W takich sytuacjach wręcz nieoceniony jest Home Staging – w skrócie usługa polegająca na odświeżeniu nieruchomości przed sprzedażą.

Ktoś powie, że remont przed wystawieniem na sprzedaż to żadna nowość, lecz idea Home Stagingu jest inna. Zamiast zmieniać całe mieszkanie w plac budowy z gruzem, pyłem i wszystkimi innymi niedogodnościami, bazuje ona na drobnych zwykle nieinwazyjnych zmianach, które pozwalają uzyskać pożądany efekt. 
Może być to np. malowanie i rozświetlenie wnętrza, co w połączeniu z drobną zmianą dekoracji sprawi, że pomieszczenie będzie nie do poznania.

Home Staging jest usługą stosunkowo nową na polskim rynku, jednak w bardzo szybkim tempie zyskał sporą popularność, zarówno wśród klientów indywidualnych, agencji nieruchomości, czy inwestorów. 
Powodem tego jest dynamiczny rozwój rynku nieruchomości, gdzie aby szybko sprzedać trzeba się zdecydowanie wyróżniać na tle konkurencyjnych ofert. Coraz większa jest też świadomość zarówno sprzedających, jak i kupujących. 
Wielu z nich wykładając konkretne pieniądze oczekuję lokum o odpowiednim standardzie (i wyglądzie) bez konieczności wykonywania prac odświeżeniowo-remontowych na własną rękę. 
Dobrym przykładem może być tutaj kupno mieszkania pod wynajem, które ma robić wspomniane na wstępie dobre pierwsze wrażenie na potencjalnym najemcy, tak aby od razu mogła zacząć zarabiać dla jego właściciela. 
Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów sprzedający często angażuję firmę, która szybko i solidnie doprowadzi mieszkanie do odpowiedniego stanu.

O szybko rosnącej popularności Home Stagingu doskonale świadczy ramówka telewizyjna, w której coraz częściej w sporej ilości pojawiają się programy nie tylko dotyczące aranżacji wnętrz i ogrodów, czy wykonywania samodzielnie drobnych remontów, a właśnie przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży, czy odmienieniu jej wystroju w prosty i szybki sposób. 
Efektem tego trendu jest pojawienie się u operatorów telewizyjnych kanałów poświęconych tylko tej tematyce, prezentujących zarówno przykłady z Polski i ze świata. Oczywiście poza telewizją i Internetem w dalszym ciągu świetnie radzą sobie pisma wnętrzarskie, które także poruszają tematykę Home Stagingu.

Kolejnym powodem dynamicznego rozwoju Home Stagingu w naszym kraju są rosnące ceny nieruchomości, które wraz ze zwiększonymi wymaganiami kupujących, pozwalają na poczynienie inwestycji przed sprzedażą domu, czy mieszkania z bardzo dużym prawdopodobieństwem jej zwrotu, a niejednokrotnie nawet z zyskiem.

Zaciekawiliśmy? Zapraszamy do kontaktu

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Polecamy Ci również

Zobacz także