Hiacynt w doniczce

4
Hiacynt w doniczce

hiacyntyHiacynty, choć kojarzą się z nadejściem wiosny, dostępne są na rynku już późną jesienią i to czyni je idealnymi kwiatami zimowych aranżacji.

Ich bogata kolorystyka i przyjemny, delikatny zapach umilają każdą chwilę spędzoną w domowym zaciszu, wprowadzając radość i ukojenie. Dzięki nim szare, ponure, zimowe dni są przepełnione feerią kolorów.

Kiedy za oknem pada śnieg, a na dworze panuje ziąb, można poprawić sobie nastrój, otaczając się kolorowymi hiacyntami doniczkowymi. Intensywnie różowe, żółte lub fioletowe rośliny ożywiają wnętrze i wprowadzają miły, subtelny zapach, który pobudza wszystkie zmysły. Każdego roku można się nimi cieszyć od późnej jesieni aż po wiosnę. Hiacynty wprowadzają do wnętrza pozytywną energię. Te, występujące w szerokiej palecie barw, rośliny pasują do każdego stylu i wystroju. Biały hiacynt, symbol szyku, nadaje wnętrzom elegancji. Pastelowe odcienie żółtego czy różowego tworzą subtelną i romantyczną atmosferę. Hiacynty o intensywnych kolorach, takich jak róż, niebieski czy pomarańcz, wprowadzą świeżość i energię.

Hiacynt daje szerokie możliwości aranżacyjne. Warto wyeksponować efektowną bryłę korzeniową oraz cebulę poprzez wstawienie rośliny do przezroczystego, szklanego naczynia. Jego wnętrze można wyłożyć ozdobnym żwirkiem lub kamieniami. Taka kompozycja będzie bardzo naturalna i interesująca. Kolorowe hiacynty dobrze komponują się również z kontrastującą bielą porcelany. Można je umieścić w filiżance lub dzbanku. Wesołą i bardzo kreatywną aranżację można uzyskać wstawiając hiacynty w różnokolorowe naczynia o ciekawym kształcie i fakturze.

Hiacynty doniczkowe, ze względu na swoją różnorodność, stanowią idealny prezent na każdą okazję. Są niezwykle trwałym podarunkiem, który uwodzi zapachem przez długi czas. W zależności od koloru można wyrazić nimi rozmaite uczucia lub emocje. Okazy w różnych odcieniach różu śmiało zastąpią róże i będą idealnym prezentem dla ukochanej osoby.

Jest wiele powodów, dla których warto otaczać się hiacyntami. Szeroka paleta barw, siła pobudzających zmysły zapachów, sprawia, że zima nabiera kolorów.

hiacynty - przygotowanie kompozycji
różowe hiacynty
hiacynty doniczkowe
kompozycja kwiatowa
białe hiacynty
hiacynty w doniczce
hiacynty - dekoracja
hiacynty - aranżacja
zimowa kompozycja z hiacyntów
hiacynty w misie
dekoracja z kwiatów
hiacynty w kwiatowej dekoracji
dekoracyjne hiacynty
hiacynt w oryginalnej doniczce
hiacynty na oknie
fioletowy hiacynt
niebieskie hiacynty
kompozycja z białych hiacyntów
białe hiacynty
kwiatowa dekoracja
hiacynty w szkle
pomysł na kwiaty w domu
hiacynt - kwiat

Oceń artykuł
4,44 / 16 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: Biuro Kwiatowe Holandia

Polecamy Ci również

Zobacz także