Gry i zabawy do ogródka

Gry i zabawy do ogródka

Nasz ogródek może stać się fantastycznym terenem do różnych gier i zabaw. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak sprawić by dzień dziecka trwał przez całe lato.

W ogródku można oczywiście urządzić klasyczny plac zabaw, ze zjeżdżalnią, huśtawką, karuzelą itp., ale do ogródka możemy też przenieść wiele gier i zabaw, które zwykle mają miejsce w domu. W ogrodzie możemy stworzyć przestrzeń do gry w scrabble – tworząc planszę z płytek na tarasie. Do tego wystarczą odpowiednio ułożone kolorowe płytki ceramiczne, jako kostek używamy płytek z wypisanych na nich literami. Można też grać bez planszy, a litery układać wprost na trawniku. Stracimy wtedy premie, ale zyskamy nieco ruchu.

scrabble na tarasiescrabble w ogrodzie

Z gier planszowych możemy też zagrać w szachy lub warcaby w wersji max. A szachownica z betonowych płyt, przedzielonych kwadratami trawy będzie wyglądała dekoracyjnie nawet kiedy nie będziemy grać.

szachy ogrodowe

Warto też przypomnieć sobie klasyczne gry, z dawnych czasów, takie jak rzucanie kółkami, czy podkowami.

rzucanie kółkami do celurzucanie podkowami

A pamiętacie rozrywkę, która ratowała wiele osób podczas naprawdę nudnych lekcji, czyli kółko i krzyżyk? W to też można zagrać w ogrodzie, ale zamiast kreślić krzyżyki i kółka na kartce, można układać kamienie pomalowane w zabawne wzory (np. biedronki i stonki) na planszy wyrysowanej na pieńku lub tarasie. Podobnie klasyczną grą są bierki – w wersji ogrodowej możemy wykorzystać patyczki do szaszłyków. Wystarczy je pomalować na kolorowo, a niektóre przerobić na harpuny, trójzęby, wiosła itp. doklejając odpowiednie końcówki, wycięte z tektury.

kółko i krzyżyk w wersji ogrodowejgra w bierki w ogrodzie

Trochę kolorowej farby w spreju i szablon wycięty np. z tektury pomoże nam stworzyć „matę” do gry w twistera.

twister na trawie

Te tradycyjne, a nawet nieco zapomniane gry i zabawy warto sobie przypomnieć i przenieść je na świeże powietrze. Wspólna zabawa ucieszy nie tylko nasze dzieci, ale i nam pomoże przypomnieć sobie beztroskie chwile dzieciństwa.

 

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także