Gazowe parasole grzewcze

Gazowe parasole grzewcze

Pogoda nie zawsze umożliwia nam spędzanie wieczorów w restauracyjnych ogródkach. Jednak nawet w chłodne letnie wieczory, kiedy słońce już nie grzeje, a temperatura znacząco spada, klienci wielu lokali mają możliwość spędzenia miłego wieczoru w towarzystwie przyjaciół na świeżym powietrzu. A to wszystko dzięki zastosowaniu parasoli grzewczych firmy Gaspol.*

parasol grzewczyCzym jest parasol grzewczy? Jest to urządzenie zasilane płynnym gazem z butli, które emituje promieniowanie podczerwone. Jest ono odbierane przez ludzi jako ciepło, a odczuwana przez osoby siedzące w jego zasięgu temperatura wynosi 18-20°C, nawet gdy temperatura powietrza jest o wiele niższa. Istotny jest fakt, że promieniowanie to nie jest szkodliwe. Nie ogrzewa ono powietrza, a przenika przez nie tak samo jak promieniowanie słoneczne i dopiero przy kontakcie z przedmiotami i ludźmi w swoim zasięgu działania przemienia się w energię cieplną.

Parasole gazowe posiadają zazwyczaj mechanizm piezoelektryczny, który służy do zapalania palnika i regulacji przepływu gazu. Umożliwia on dostosowanie mocy promieniowania do temperatury na zewnątrz. Z kolei gaz płynny w butlach 10kg, którym zasilane jest urządzenie pozwala na dużą mobilność oraz zapewnia bezpieczeństwo stosowania parasolu.

O czym warto pamiętać przy wyborze urządzenia dostępnym na stronie internetowej www.sklep.gaspol.pl?

  • o jakości materiału, z jakiego są wykonane parasole (jedne są z cieńszej stali, inne z grubszej),
  • o mocy grzewczej – podawanej w kW – im większa, tym więcej ciepła uzyskamy i większa powierzchnię ogrzejemy,
  • o dopasowaniu wyglądu parasoli do wystroju restauracji – można już wybierać w kolorach (najpopularniejsze to stalowy i zielony) i designie parasoli,
  • o innych wyróżnikach urządzeń – są np. modele z lampą gazową, które oprócz ogrzewania dają również światło, są modele z uchylnym reflektorem, pozwalające na skierowanie ciepła w wymaganym kierunku.

parasol gazowyInwestycja w parasol grzewczy jest przydatna zwłaszcza w miejscach, gdzie jest dużo turystów. Należy pamiętać, że urządzenie to jest nie tylko produktem jednosezonowym. Takie rozwiązanie pozwala na stosowanie go zarówno wczesną wiosną, w trakcie chłodnych, letnich dni oraz jesienią kiedy temperatura jest dużo niższa. Sprawia to, że inwestycja w produkt z pewnością szybko się zwróci, bowiem umożliwia przedłużenie sezonu ogródków restauracyjnych i zwiększy wykorzystanie miejsc.

Prócz tego urządzenie sprawdzi się także przy imprezach plenerowych, rodzinnych piknikach, spotkaniach towarzyskich na świeżym powietrzu czy innych eventach. Produkt można połączyć np. z gazowym grillem, który również dostępny jest w sklepie sklep.gaspol.pl i zapewnić sobie, swojej rodzinie i przyjaciołom długie wieczory na świeżym powietrzu.

parasol gazowy 13 kW z lampą i tekstylną osłoną
parasol gazowy 13 kW Heat Focus
parasol gazowy Ognista Wieża
parasol gazowy - wiklinowa podstawa
parasol gazowy - srebrny
gazowy parasol grzewczy

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,33 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Gaspol

Polecamy Ci również

Zobacz także