Fiskars na wystawie Zieleń to Życie

Fiskars na wystawie Zieleń to Życie

pielęgnacja trawnikaW dniach 26-28 sierpnia w warszawskim Centrum EXPO XXI odbyła się międzynarodowa wystawa Zieleń to Życie. W tegorocznej edycji targów wzięło udział 292 wystawców z 11 krajów, specjalizujących się w dziedzinie szkółkarstwa, ogrodnictwa, techniki i architektury krajobrazu.

Wystawa Zieleń to Życie jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży ogrodniczej. Cieszy się uznaniem zarówno wśród profesjonalistów, jak i pasjonatów ogrodnictwa. O randze wydarzenia świadczy fakt, iż corocznie zwiększa się liczba wystawców oraz odwiedzających wystawę gości. W tym roku targi odwiedziło 16 500 osób, w tym ponad 5 000 związanych zawodowo z „zieloną branżą”. Stoiska zajęły trzy hale oraz teren otwarty Centrum EXPO XXI. Łączna powierzchnia wystawowa wyniosła ok. 13 000 m2. Trzydniowy program wystawy obfitował w wiele interesujących wydarzeń przeznaczonych dla architektów krajobrazu, szkółkarzy, studentów kierunków ogrodniczych, pracowników centrów ogrodniczych oraz kupców sieci budowlano-ogrodniczych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się konferencja szkoleniowa „Centrum Ogrodnicze Przyszłości” prowadzona przez światowej sławy eksperta i konsultanta w branży centrów ogrodniczych – Johna Stanleya. Firma Fiskars była jednym ze sponsorów spotkania. Wydarzenie, adresowane głównie do właścicieli i pracowników centrów ogrodniczych, przyciągnęło ponad 250 słuchaczy z 5 krajów. Tematem przewodnim konferencji był rozwój centrów ogrodniczych
w następnej dekadzie.
Podczas 19 międzynarodowej wystawy Zieleń to Życie firma Fiskars otrzymała dwie nagrody. Pierwsza z nich to „Złoty Wawrzyn” w konkursie na najatrakcyjniejsze stoiska wystawy. Jury doceniło walory estetyczne ekspozycji, bogactwo oferty oraz możliwość przetestowania przez odwiedzających niektórych narzędzi.
Druga nagroda to wyróżnienie w konkursie „Zielony Laur” w kategorii najlepszy produkt
do ogrodu i terenów zieleni dla kosiarki ręcznej bębnowej MomentumTM.
„Zielony Laur” to nagroda przyznawana nowatorskim rozwiązaniom w zakresie techniki, technologiikosiarka bębnowa
i myśli twórczej, które można w praktyce wykorzystać w szkółkarstwie i tworzeniu ogrodów prywatnych oraz publicznych.
Kosiarka bębnowa MOMENTUM™ wyróżnia się innowacyjną konstrukcją, jest łatwa do prowadzenia, nie blokuje się oraz umożliwia cięcie trawy przy samej krawędzi trawnika. System noży StaySharp™ zapewnia długotrwałą żywotność ostrzy. Kosiarka posiada regulację wysokości cięcia trawy w zakresie od 2,5 cm do 10 cm, a regulowana wysokość rączki ułatwia koszenie osobom o różnym wzroście. Kosiarka posiada unikalny mechanizm wyrzutu ściętej trawy do przodu.

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Fiskars

Polecamy Ci również

Zobacz także