Deszczówka do ogrodu

Deszczówka do ogrodu

Deszczówzbiornik na deszczówkęka do podlewania ogrodu jest najlepsza. Jak łapać deszczówkę? Za pomocą urządzenia o nazwie Raindrop, które wymyślił młody projektant Bas van der Veer.

Łapacz deszczówki samoczynnie ją zbiera. Wystarczy tylko zamontować na rynnie specjalny zbiornik na deszczówkę z konewką. Po deszczu nagromadzona
w zbiorniku i konewce woda idealnie nadaje się do podlewania roślin - zarówno tych w ogródku, w domu czy na balkonie. Wodą ze zbiornika napełniamy konewkę - służy do tego kranik umieszczony na dole zbiornika.
Jak mówi sam projektant, wygląd zbiornika na wodę zainspirowany jest kształtem kropli wody. Dzięki prostemu urządzeniu do podlewania ogrodu czy domowych roślin nie musimy zużywać  wody z kranu, za którą trzeba płacić.


Łapacz deszczówki jest w regularnej sprzedaży w całej Europie, także i w Polsce. Producentem Raindrop jest duńska firma Elho, specjalizująca się w produktach do pielęgnacji roślin. Nie tylko sama idea urządzenia do łapania kropli jest ekologiczna. Także jego wykonanie - zarówno zbiornik, jak i konewka zrobione są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego uzyskanego z recyklingu, wytrzymałego i łatwego w utrzymaniu czystości.

łapacz deszczówki

Łapacz deszczówki jest dostępny w dwóch pojemnościach:
- o pojemności zbiornika 75 l oraz konewki 5 l
- o pojemności konewki 3,5 l.
Łapacz deszczówki o mniejszej pojemności przeznaczony jest do użytku na balkonach czy też
w małych ogródkach. Jeśli chodzi o kolorystykę - wybierać możemy spośród kilku wiosennych kolorów.

zbiornik na deszczówkę
łapacz deszczówki
deszczówka
deszczówka do podlewania ogrodu
wykorzystanie wody deszczowej
deszczówka zbiornik
deszczówka do podlewania kwiatów
Oceń artykuł
3,63 / 8 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Marta Balcerowska

Źródło: zdrowabudowa.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także