Deski tarasowe i elewacyjne Thermory

Deski tarasowe i elewacyjne Thermory

Thermory thermo drewno to światowej jakości deski tarasowe i elewacyjne o najwyższych parametrach technicznych jakie można osiągnąć stosując naturalne materiały.

elewacja domu – Thermory thermo jesionDrewno Thermory jest doskonałą alternatywą dla drewna egzotycznego oraz wszelkiego rodzaju imitacji drewna tzw. kompozytów. Specjalna modyfikacja termiczna sprawia, iż jest całkowicie odporne na szkodniki, pleśnie i grzyby, dzięki czemu nie wymaga zabezpieczania ani impregnacji. Dodatkowo to materiał w 99% stabilny wymiarowo, który nie kręci się i nie wypacza. Jego trwałość i wytrzymałość jest potwierdzona certyfikatami jakości i określona na poziomie ponad 20 lat żywotności bez zabezpieczania. Przy urządzaniu budynków oraz strefy przydomowej projektanci i inwestorzy od lat stawiają przede wszystkim na surowce naturalne i przyjazne dla środowiska. Obecnie jednym z najbardziej pożądanych materiałów stosowanych na pokrycie tarasów i elewacji jest drewno Thermory.

Marka Thermory jest światowym liderem i największą fabryką thermo drewna na świecie.
Materiał ten jest znany i ceniony w 48 krajach w szczególności w Niemczech, Austrii, krajach skandynawskich, we Włoszech, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Niezwykłe właściwości techniczne oraz barwa profili drewnianych Thermory nadają niepowtarzalnego wyglądu i elegancji każdej przestrzeni. Bezpośrednim importerem i wyłącznym przedstawicielem marki Thermory w Polsce jest firma Komplex Market, w której ofercie oprócz produktów Thermory można znaleźć deski tarasowe i elewacyjne wykonane ze świerka, modrzewia europejskiego i syberyjskiego oraz drewna Bangkirai, a także wszelkiego rodzaju profile drewniane konstrukcyjne oraz wykończeniowe.

Co to jest drewno Thermory?

Drewno Thermory to wysokiej klasy profile drewniane poddane specjalnej modyfikacji termicznej. Proces ten jest niezwykle precyzyjny i skomplikowany. Polega na opalaniu i hartowaniu drewna przy zastosowaniu wysokich temperatur sięgających 215°C i pary wodnej, w specjalnie przystosowanych do tego celu piecach.
Celem termomodyfikacji jest całkowite pozbycie się wilgoci, a także skrystalizowanie zawartych w drewnie cukrów, dzięki czemu materiał staje się obojętny dla szkodników takich jak grzyby, pleśnie czy korniki. Uzyskany w ten sposób surowiec jest odporny na warunki atmosferyczne w związku z czym nie wymaga impregnacji, ani dodatkowego zabezpieczania. Ewentualne olejowanie stosuje się jedynie w celu zachowania oryginalnego koloru uzyskanego dzięki thermomodyfikacji.
Dodatkowo drewno Thermory jest stabilne wymiarowo, nie kręci się i nie wypacza co jest jego znaczną przewagą nad gatunkami drewna egzotycznego.
Proces termomodyfikacji jest bezpieczny dla środowiska – do jego produkcji nie stosuje się żadnych chemikaliów.
 
Deski tarasowe i elewacyjne Thermory są produkowane z takich gatunków drewna jak: jesion amerykański, sosna skandynawska oraz sosna amerykańska. Surowiec pozyskiwany jest z certyfikowanych plantacji w  Skandynawii oraz w Ameryce Południowej, dzięki czemu kupując  produkty Thermory mamy pewność, że nie przyczyniamy się do nielegalnej wycinki lasów.

taras – Thermory thermo jesionThermory thermo jesion amerykański to materiał o najwyższych parametrach jakie można osiągnąć stosując naturalne materiały. Charakteryzuje się 1 klasą wytrzymałości oznaczającą 25 lat + żywotności bez zabezpieczania. Deski te posiadają piękne usłojenie i intensywną czekoladową barwę, która nadaje elegancji każdemu otoczeniu.

taras – Thermory thermo sosnaThermory thermo sosna skandynawska to z kolei doskonała alternatywa dla popularnie stosowanego  modrzewia syberyjskiego. Materiał ten poddany modyfikacji termicznej zaliczany jest do 2 klasy odporności  oznaczającej 20-25 lat żywotności bez zabezpieczania. Poprzez poddanie drewna obróbce termicznej jest ono całkowicie odżywiczone oraz utwardzone. Dodatkowo uzyskuje piękną złotawo-miodową barwę.

elewacja budynku – Thermory thermo sosna amerykańskaNatomiast Thermory thermo sosnę amerykańską stosuje się przede wszystkim do produkcji profili elewacyjnych.
Jest to materiał bezsęczny o oryginalnym usłojeniu i niezwykłej barwie.
Poddany modyfikacji termicznej charakteryzuje się taką samą żywotnością co jej skandynawski odpowiednik tj. 20-25 lat bez zabezpieczania.  

taras z Thermory thermo jesionu po spatynowaniuDecydując się na deski tarasowe jak i elewacyjne Thermory każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż występują one w wielu profilach wykończenia i rozmiarach. Istnieje również możliwość otrzymania całego systemu ukrytego montażu, dzięki czemu można cieszyć się gładką powierzchnią drewna bez widocznych wkrętów.  Dodatkową zaletą ukrytego montażu jest brak uszkodzeń mechanicznych desek poprzez wkręty, co zwiększa żywotność oraz bezpieczeństwo użytkowania danej konstrukcji.

Ciekawym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem przy zastosowaniu drewna Thermory jest pozostawienie go bez olejowania w celu uzyskania efektu patyny (szarości). Jest to bardzo popularne rozwiązanie  w szczególności w nowoczesnym budownictwie. Patynowanie drewna oczywiście w żaden sposób nie wpływa na jego trwałość i stabilność.
Dodatkowym atutem Thermory thermo drewna tarasowego i elewacyjnego jest udzielana gwarancja producenta nawet do 15 lat!
Więcej na temat Thermory thermo drewna na www.thermory.pl bądź na www.komplexmarket.pl

Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Komplex Market

Polecamy Ci również

Zobacz także