Deski tarasowe badi

Deski tarasowe badi

fot. DLHTarasy, nawierzchnie wokół basenów, patia - coraz częściej wykańcza się je deskami z drewna egzotycznego.  Jedna z propozycji są deski z drewna badi - jednolitych i bez sęków.

Deski tarasowe badi to połączenie wyjątkowego uroku egzotycznego drewna z jego wysoką wytrzymałością. Materiał posiada pierwszą klasę trwałości i z powodzeniem może być stosowany na zewnątrz, nie tracąc swych właściwości mechanicznych nawet przez kilkadziesiąt lat. Jednostronnie lub dwustronnie ryflowane deski tarasowe, o wymiarach: 19 mm lub 25 mm grubości, 90 mm lub 145 mm szerokości i długości od 2150 mm do 4880 mm będą dobrze prezentować się zarówno na ogrodowych ścieżkach, jak i przestronnych tarasami. Deski tarasowe badi odporne są na grzyby (posiadają 1 klasę odporności wg. Europejskiej Normy PN-EN 350-2:2000) oraz nie wymagają dodatkowej impregnacji podczas stosowania na zewnątrz.

fot. DLHfot. DLH

Dzięki swoim walorom dekoracyjnym i ciepłej pomarańczowej barwie deski tarasowe z drewna badi stały się jednym z ulubionych materiałów architektów i projektantów tworzących ogrody przydomowe, tarasy, altany ogrodowe, patia. Deski tarasowe badi to produkt w 100% naturalny. Dzięki dwustronnej obrobionej powierzchni możemy je dowolnie montować. W przypadku rozmiaru
19x90 mm możemy mieć taras w wersji gładkiej, lub drobno ryflowanej. W przypadku deski 25x145 mm taras może być cienko lub grubo ryflowany. Ryflowanie dodatkowo eliminuje ryzyko poślizgnięcia się na mokrej powierzchni. Gładka i jednolita powierzchnia pozwala wyeksponować naturalność i piękno drewna.

Ogrody przydomowe

Deski tarasowe dzięki delikatnemu usłojeniu i jednolitej barwie tworzą spójną całość z otaczającą przyrodą i w naturalny sposób wtapiają się w zieleń ogrodu. Mogą być wykorzystywane do zabudowy miejsc funkcjonalnych np. tarasu, otoczenia grila, miejsca zabaw dla dzieci, stając się naturalnym elementem ogrodu.
Deski tarasowe badi stanowią interesującą alternatywę dla płytek ceramicznych i kostki brukowej. Stworzone z nich ścieżki w ogrodzie, altany czy mostki bardzo naturalnie wtapiają się w aranżację ogrodu, stanowiąc przemyślaną i spójną kompozycję.
Deski tarasowe w słonecznym pomarańczowym kolorze doskonale łączą się wizualnie z nowoczesnym budownictwem. Ich ciepła, naturalna barwa nadaje surowym przestrzeniom elegancji
i lekkości.

Cena brutto za m²: wymiar 19x90 mm – od 144 zł 
Cena brutto za m²: wymiar 25x145 mm – od 215 zł

6112

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Redakcja

Źródło: DLH

Polecamy Ci również

Zobacz także