Deska tarasowa Gamrat – trwały, nowoczesny i funkcjonalny taras

Deska tarasowa Gamrat – trwały, nowoczesny i funkcjonalny taras

Deska tarasowa z kompozytu drewna to ceniony materiał, coraz częściej wybierany przez projektantów i wykonawców.*

Deski kompozytowe cechują się bardzo szerokim wachlarzem zastosowań – począwszy od małych balkonów, werand, poprzez tarasy domów jednorodzinnych i dużych obiektów użytkowych typu motele, hotele, domy wczasowe, po budowę obrzeży oczek wodnych, basenów i przystani. Kompozyt wygrywa z innymi materiałami bowiem gwarantuje zachowanie wysokich parametrów użytkowych przez wiele lat bez konieczności konserwacji, olejowania i malowania.

taras z desek kompozytowych

Dla osób ceniących zalety naturalnych surowców z łatwością użytkowania, doskonałym wyborem będą deski kompozytowe firmy GAMRAT SA. Deski kompozytowe Gamrat nadadzą każdemu tarasowi estetycznego wyglądu i przytulności, dzięki czemu stanie się on głównym miejscem odpoczynku, spotkań i zabaw z dziećmi.

deski kompozytowe na taras

Do produkcji desek kompozytowych Gamrat wykorzystywane jest jedynie wysokogatunkowe, wyselekcjonowane drewno, nie pochodzące z odpadów. Wpływa to na powtarzalność parametrów technicznych i gwarantuje długowieczność tarasu. Kompozytowa deska tarasowa Gamrat składa się w 45 % z wysoko wyselekcjonowanej  mączki drzewnej i 45 % z czystego PVC.  10 %  składu surowca stanowią stabilizatory i barwniki poprawiające parametry techniczne. Dzięki nim deski są odporne na niskie temperatury, promieniowanie UV, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie grzybów i porostów.

deski tarasowe kompozytowe

Deski kompozytowe Gamrat dostępne są w 3 modnych kolorach - ciemnobrązowym, grafitowym i jasnobrązowym, w dwóch wymiarach (2,4m; 4m) i wersjach szczotkowania, które pozwalają tworzyć różne kompozycje, od jednolicie gładkich powierzchni o stonowanej kolorystyce, aż po tradycyjne realizacje w ciepłym kolorze drewna. Dodatkowo deska tarasowa Gamrat z kompozytu drewna jest obustronnie ryflowana i ma antypoślizgową powierzchnię. Producent umożliwia wybór 2 wariantów – z drobną lub grubszą strukturą powierzchni, a także wersję szczotkowaną – nadającą antypoślizgowość  i unikatowy wygląd lub nieszczotkowaną, która jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Idealnie gładka powierzchnia deski pozbawiona jest drzazg i nie stwarza ryzyka zranienia. Deski szczotkowane zapobiegają poślizgom, dlatego można układać je również przy basenie.

zastosowanie desek kompozytowych

Do najważniejszych zalet desek tarasowych Gamrat należą:

 • Trwałość
  Deska tarasowa Gamrat jest odporna na ścieranie, działanie zewnętrznych sił mechanicznych, warunków atmosferycznych i biologicznych, słoną wodę oraz chlor. Nie wymaga zabiegów konserwacyjnych i serwisowych, dzięki czemu możemy zaoszczędzić czas i pieniądze.
 • Estetyczny wygląd
  Deski kompozytowe są idealnie proste, pozbawione sęków, i spękań. Dodatkowo nie odkształcają się i nie wybrzuszają. Dzięki mocowaniu desek kompozytowych na klipsy, taras nie ma widocznych wkrętów i gwoździ, co podnosi jego estetykę.
 • Niepalność
  Produkt wykonany jest z niepalnego i bezpiecznego materiału, który nadaje się do wszechstronnego zastosowania.  Deska kompozytowa Gamrat posiada najwyższą z możliwych klasę palności Bfl – S1.
 • Ekologiczność produktu
  Deski tarasowe Gamrat są przyjazne dla środowiska, posiadają wszelkie niezbędne atesty i mogą być poddawane procesowi recyklingu.
 • Produkt polski
  Deska kompozytowa Gamrat produkowana jest w Polsce, co zapewnia wysoką jakość, powtarzalność wyrobu, a także serwis i gwarancję.
 • 25-lat gwarancji
  Deska kompozytowa Gamrat zachowuje swoje właściwości nawet przy zmiennych warunkach atmosferycznych i po wielu latach użytkowania. Dowodem jest 25-letnia gwarancja udzielana przez producenta na gnicie i butwienie.

 deski kompozytowetaras - deski kompozytowe

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.gamrat.pl
Informacja techniczna : jsepiol@gamrat.com.pl
Tel. 606 787 164

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
5,00 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: GAMRAT

Polecamy Ci również

Zobacz także