Dekoracje z kwiatów – obraz na ścianę

Chcesz zatrzymać na dłużej urok kwiatów z Twojego ogródka? Zrób z nich obraz na ścianę.

Dekoracje z kwiatów mają to do siebie, że szybko przemijają. Ale jeśli masz smykałkę do prac ręcznych, łatwo możesz stworzyć bardziej trwałą dekorację. Wystarczą do tego kwiaty – z ogródka, zebrane na łące lub kupione w kwiaciarni. Wybrane kwiaty należy wysuszyć w specjalnej prasie do suszenia kwiatów, albo po prostu w książce. Między stronice książki włóż papier pergaminowy (taki jak do wypieków), albo gazetę i umieść tam wybrane kwiatki, płatki, liście itp. Książkę połóż płasko i przyłóż czymś ciężkim, np. inną książką. Aby kwiaty dobrze wyschły – poczekaj od tygodnia lub dwóch. Po tym czasie otrzymasz suche i płaskie kwiaty, z których stworzysz obraz. Potem wystarczy nakleić je płótno naciągnięte na drewnianą ramkę.

Jako tło można też wykorzystać tekturkę, papier czerpany itp., a kompozycję umieścić w antyramie. Wybór kwiatów i ich ułożenie zależy tylko od Waszej fantazji, a dekoracja z kwiatów jako obraz na ścianę będzie cieszyć Was dłużej niż zwykły bukiet. Ich nieco staroświecki urok będzie szczególnie pasował do wnętrz w stylu rustykalnym, prowansalskim, skandynawskim, albo shabby chic.

Tak wysuszone kwiaty można też wykorzystać do stworzenia kartek urodzinowych, zaproszeń itp.

Oceń artykuł
5,00 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: gcgraisedgardenbeds.com, hiwtc.com, joannashenn.com, petalannie.com, sheknows.com, driedflowerscraft.co.uk, homedit.com

Polecamy Ci również

Zobacz także