Co zrobić, żeby stworzyć dobry ogród – podpowiada Maja Popielarska [WIDEO]

0
Rośliny w ogrodzie
Stworzenie udanego ogrodu nie jest łatwe. Ale warto szanować to, co się w nim zastało i dbać o bogactwo i różnorodność ogrodu.

Jeśli zastanawiacie się, w czym tkwi sekret pięknego ogrodu, zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Mają Popielarską.

Znana prezenterka i znawczyni ogrodów dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat ich urządzania. Na ogród warto spojrzeć jak na strój, czy wnętrze, czyli jako całość. Trzeba sprawić, żeby ogród miał dobre proporcje. Rośliny można potraktować jak rodzaj mebli, ale – jak podkreśla Maja Popielarska – pamiętajmy, że są to organizmy żywe, więc warto do nich podejść też bardziej duchowo.

Sprawdź: Co będzie można zobaczyć w nowym sezonie "Mai w ogrodzie" w HGTV

Maja Popielarska o kilku łatwych sposobach na piękny ogród

Są też inne elementy, które odróżniają urządzanie wnętrz od aranżacji ogrodu. Jest to znacznie większe zróżnicowanie kolorów, ale też konieczność uwzględnienia warunków przyrodniczych. A wiedza na ich temat jest jednym z warunków stworzenia pięknego ogrodu. Dlatego powinno się ją zdobywać i pogłębiać.

Trudno dać prostą receptę na udany ogród, ale Maja Popielarska radzi:
– Szanujmy to, co zastajemy u siebie, nie niszczmy tego. Zawsze powtarzam, żeby się dziesięć razy zastanowić, zanim usunie się krzew, nie daj Boże – drzewo.

Przeczytaj: O legalnej wycince drzew w prywatnym ogrodzie

Ważne jest również to, żeby pokreślić najfajniejsze elementy ogrodu. Twórzmy zróżnicowane ogrody – będą one zdrowsze, ciekawsze, a także zmienne. Ale odpowiedzmy sobie też na pytanie, czego oczekujemy od naszego ogrodu.

Polecamy: Ogród łatwy w uprawie - 10 rad dla każdego

Oceń artykuł
5,00 / 1 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także