Ciężkie zakupy z darmową dostawą do domu mogą być lekkie

0
Ciężkie zakupy z darmową dostawą do domu mogą być lekkie

Transport zakupów bywa nie lada wyzwaniem. Ciężkie produkty trudniej wnieść do mieszkania, szczególnie gdy znajduje się ono na wysokim piętrze. Zadania nie ułatwiają też różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Na szczęście zakupy z dostawą do domu można zrobić szybko i wygodnie na Allegro!

Wygodne zakupy online

Internet przestał być miejscem zakupów wyłącznie dla młodych. Klienci powyżej 50. roku życia czują się tu coraz swobodniej. Widać to doskonale w statystykach GUS-u. Zgodnie z nimi w latach 2016-2020 odsetek osób dokonujących zakupy w sieci wzrósł aż o 19 pkt. procentowych, a w grupie wiekowej 16-74 wynosi on aż 60,9%[1].

Allegro to ulubiona platforma zakupowa w Polsce dla 13 milionów aktywnych kupujących. Znajdziemy tu duży wybór produktów w różnych kategoriach i skorzystamy z wygodnej dostawy. Kurier dostarczy nam cięższe zakupy (nawet do 30 kg!) prosto pod same drzwi.

Ciężkie zakupy - i co teraz? Wybierz zakupy online

Samodzielne wniesienie niektórych zakupów do mieszkania bywa trudniejsze ze względu na ich wagę. Mogą to być środki czystości, takie jak kilkukilogramowe proszki do prania i płyny zmiękczające tkaniny. Również produkty dla naszych zwierząt, jak karma czy piasek do kuwety, nie należą do najlżejszych. Jeżeli uwielbiamy spędzać czas w ogrodzie, to dobrze wiemy, że ziemia do kwiatów czy akcesoria do pielęgnacji roślin potrafią być ciężkie. Aby ułatwić sobie takie zakupy, warto kupić je przez Internet i skorzystać z dostawy do domu kurierem.

Zakupy online z dostawą do domu – ułatwienie we wniesieniu ciężkich zakupów

Na stronie allegro.pl wygodnie kupimy potrzebne produkty i wybierzemy metodę dostawy dopasowaną do naszych potrzeb. Może być to kurier, który dostarczy nam przesyłkę pod same drzwi. Aby nie minąć się z kurierem, warto obserwować przesyłkę, np. w aplikacji mobilnej. To bardzo przydatne, szczególnie w przypadku, gdy korzystamy z dostawy tego samego dnia.

Odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zakupów online zyskamy, korzystając z darmowych wideo poradników dostępnych na portalu abcsenior.com. Poruszane są na nich tematy związane z realizacją zamówień, jak i bezpieczeństwem czy też wsparciem technicznym. Źródłem wielu cennych informacji na temat zamówień internetowych jest również strona toproste.allegro.pl. Znajdują się na niej liczne tutoriale wideo, w których eksperci w prosty sposób tłumaczą wszelkie zagadnienia związane z zakupami online. Z ich pomocą możemy prześledzić cały proces zakupowy, od założenia konta na Allegro, przez złożenia zamówienia i płatność, aż po samą dostawę.

Dostawa większych zakupów za darmo? Z Allegro Smart! jest to możliwe!

Wysokość opłaty za transport jest często powiązana z wagą przesyłki. Robiąc większe zakupy na Allegro czy kupując ciężki przedmiot, warto aktywować usługę Allegro Smart! Dzięki usłudze możemy skorzystać z darmowej dostawy kurierem przy zakupach powyżej 80 zł. Ważne, by waga przesyłki nie była wyższa niż 20 lub 30 kg (maksymalna waga zależy od przewoźnika). Opłata miesięczna za Allegro Smart! to 10,99 zł, a roczna 49 zł. Po aktywacji usługi możemy cieszyć się darmową dostawą nie tylko kurierem, ale też do Paczkomatów czy punktów odbioru przesyłek.

Od czego zależy koszt dostawy?

Łukasz Pawłyszyn, ekspert Allegro: Koszty dostawy zależą od ilości produktów w zamówieniu, wagi i wymiarów produktu (jeśli jest to paczka ponadgabarytowa, koszt dostawy może być większy) i sposobu dostawy.

Na allegro.pl wszystkie koszty dostawy zawsze znajdziemy w sekcji „Dostawa” w opisie oferty. Dzięki temu w łatwy sposób obliczymy, ile pieniędzy wydamy na dostawę. Natomiast dzięki usłudze Allegro Smart! za niewielką opłatą możemy zyskać darmowe dostawy do tysięcy Paczkomatów, punktów odbioru oraz kurierem, we wskazane miejsce.

Czy ciężkie zakupy zawsze wiążą się z wyższym kosztem dostawy?

ŁP: Ciężkie wagowo zakupy nie zawsze oznaczają wyższe koszty dostawy. Są one uzależnione od gabarytów danej przesyłki, w tym wagi. Większość przewoźników obsługuje paczki do 20 lub 30 kg – jeśli więc paczka znajduje się w tym zakresie, koszty będą takie same, niezależnie od wagi paczki.

Na allegro.pl większość sprzedających korzysta z ustalonych wcześniej cenników kosztów dostawy – dlatego też większość ofert ma zbliżone koszty dostawy.

Zwrot przedmiotów zamówionych w ramach Allegro Smart! – co warto wiedzieć?

Nie każdy z zakupów bywa trafiony. Zdarza się, że z różnych względów chcemy dokonać zwrotu zakupionych przedmiotów. Warto wiedzieć o tym, że niezależnie od rodzaju dostawy, także wtedy, gdy korzystaliśmy z programu Allegro Smart!, nie musimy się martwić o dodatkowe koszty. Jedna paczka przesłana w ramach Allegro Smart!, którą zdecydujemy się odesłać, to jeden darmowy zwrot. Gdy zamówiliśmy w jednej paczce większą ilość przedmiotów, na darmowy zwrot możemy liczyć w przypadku zwrotu nie tylko całości przesyłki, ale także jej części.

Większość zamówionych produktów zwrócimy z łatwością. Do odesłania paczki wystarczy dowód zakupu przedmiotu, jak paragon czy potwierdzenie transakcji z konta bankowego, a nawet kopia powiadomienia e-mail o zrobionym zakupie lub płatności. Istnieje jednak pewna grupa przedmiotów, jak np. produkty spożywcze czy produkty tworzone na zamówienie, których nie można zwrócić. Informacja o tym pojawi się przed zawarciem umowy.

Na odstąpienie od umowy mamy aż 14 dni od daty odebrania przedmiotu, choć ten okres może być także wydłużony przez sprzedawcę.

Niezależnie od tego, czy chcemy kupić karmę dla zwierząt, ziemię do kwiatów, czy też chemię domową, możemy to wszystko zamówić z wygodną dostawą do domu, pod same drzwi. Brak doświadczenia w zakupach online również nie jest już przeszkodą, aby sprawnie przejść przez cały proces zakupowy. Wystarczy skorzystać z poradników online, szczególnie tych przygotowanych przez specjalistów Allegro. Wszystko znajdziemy na stronie toproste.allegro.pl.

¹ https://www.bankier.pl/wiadomosc/GUS-60-9-proc-Polakow-dokonywalo-w-2020-r-zakupow-przez-internet-8021657.html, Data dostępu: 05.05.2021 r.

allegro

 

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Polecamy Ci również

Zobacz także