Ciche prace w ogrodzie

Ciche prace w ogrodzie

Przydomowe ogrody są oazą spokoju oraz odprężenia po dniu pełnym obowiązków. Jednak co zrobić, gdy musimy wykosić trawę lub przyciąć żywopłot, a nie chcemy zakłócać hałasem chwil relaksu innym domownikom? Odpowiedź na to pytanie kryje liczba 122…

Co oznaczają te trzy cyfry? Są one znacznikiem nowej linii silników marki Husqvarna, dedykowanych nożycom do żywopłotów oraz wykaszarkom do użytku domowego.

wykaszarkanożyce ogrodowe

Ich główną cechą charakterystyczną jest niski poziom generowanego hałasu. Pierwszymi narzędziami wyposażonymi w te ciche jednostki napędowe są nożyce 122HD45 i 122HD60, a także wykaszarka 122C. Nawet wymagający użytkownicy sprzętów ogrodniczych będą zadowoleni
z możliwości tych nowych maszyn.

Tradycyjne wykaszarki i nożyce spalinowe zazwyczaj produkują hałas na poziomie 97 decybeli (pomiar przy uchu operatora), podczas gdy 122C wytwarza jedynie dźwięk 88 decybeli.

nożyce spalinowewykaszarka do trawy

Oznacza to zmniejszenie o połowę odbieranych dźwięków. Natomiast nożyce z serii 122 generują ton 93 decybeli. Urządzenia te przeznaczone są dla użytkowników, którzy poszukują gwarancji jakości. Dzięki silnikowi o pojemności 21,7 cm³ maszyny są lekkie i łatwe w transporcie.

Proste i wygodne

Właściciele domów mają ogrody o różnej powierzchni. Dostęp do niektórych przestrzeni bywa utrudniony, ze względu na ciasne odstępy między drzewami czy meblami ogrodowymi. Wykaszarka Husqvarna 122C została wyposażona w uchwyt pętlowy, co ułatwia pracę w małych i średnich ogrodach. Zakrzywiony wał umożliwia dobrą widoczność koszonego terenu, co zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo. Z kolei nożyce z serii 122 są odpowiednio wyważone, poprzez równomierne rozłożenie ich ciężaru. Wszystko to sprawia, że są łatwe w obsłudze, a zarazem bardzo wygodne.

piła spalinowa do przycinania żywopłotów

Inżynierowie i projektanci z firmy Husqvarna nie zapomnieli również o ergonomii pracy. Oba rodzaje urządzeń posiadają funkcję Smart Start®, dzięki czemu można  łatwo uruchomić maszynę.

Główne cechy wykaszarki 122C

Pojemność skokowa cylindra, cm3 21,7
Mc wyjściowa, kW/KM 0,6/0,8
Waga, kg 4,4
Cichy silnik v
Wyłącznik powracający automatycznie do pozycji Włączony v
Proponuję w zamian: Funkcja Smart Start ułatwiająca rozruch v
Głowica żyłkowa v

Główne cechy nożyc serii 122HD60/122HD45

Pojemność skokowa cylindra, cm3 21,7 21,7
Moc wyjściowa, kW/KM 0,6/0,8 0,6/0,8
Długość listwy 60 45
Waga, kg 4,9 4,6
Smart Start® v v
Wyłącznik powracający do pozycji wyjściowej v v
Wyciszony silnik v v
LowVib® v v
Regulowany tylny uchwyt v v
Oceń artykuł
4,50 / 2 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Redakcja

Źródło: Husqvarna

Polecamy Ci również

Zobacz także