Całoroczne wyposażenie ogrodu i tarasu, czyli: nie taka zima zła

Całoroczne wyposażenie ogrodu i tarasu, czyli: nie taka zima zła

Wybór wyposażenie ogrodu i tarasu nie jest sprawą łatwą. Przekonujemy się o tym w okresie jesienno-zimowym, gdy okazuje się, że zakupionym nawierzchniom, donicom czy meblom należy poświęcić sporo czasu, by zabezpieczyć je na zimę, Nie wszystkie jednak materiały wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych przygotowujących je na tę porę roku. Dziś przedstawiamy bliżej jeden z nich – beton.*

meble z betonu architektonicznego - Ława Slim

Modne wyposażenie tarasu i ogrodu, czyli czas na beton

Beton architektoniczny jeszcze do niedawna kojarzony był przede wszystkim z szarym materiałem budowlanym. Dzisiaj jest zupełnie inaczej - beton stał się bardzo trendy. Moda na stosowanie go we wnętrzach i na zewnątrz budynków sprawia, że sięga po niego coraz większa liczba projektantów. Dzięki najnowszej technologii, beton może przybierać wiele form, kształtów, kolorów i struktur - to dlatego na tarasach, balkonach i w ogrodach coraz częściej pojawiają się wykonane z niego nawierzchnie, meble i donice.

Popularny i uniwersalny – beton 2 w 1

Popularność betonu architektonicznego to jednak wynik nie tylko samej mody, ale przede wszystkim jego uniwersalności i praktyczności. W materiale tym drzemią wielkie możliwości aranżacyjne  - umiejętne wykorzystanie pozwala na zastosowanie go w ogrodach i na tarasach o różnych stylach - od nowoczesnego począwszy, na bardziej tradycyjnym zakończywszy. Ale przede wszystkim, jest on bardzo odporny na działanie warunków atmosferycznych. Co to wszystko oznacza?

Beton architektoniczny - odporność i moc przez cały rok

Dzięki wytrzymałości na różne warunki pogodowe beton staje materiałem idealnym do tworzenia produktów na taras i do ogrodu. Donice i meble z betonu architektonicznego, takie jak ławki, stoły czy krzesła, są niezwykle trwałe, wodoszczelne i nie odkształcają się pod wpływem działania promieni słonecznych lub mrozu, są więc wygodne w użytkowaniu. W zimie nie wymagają przenosin do suchych i ciepłych miejsc, mogą być pozostawione na zewnątrz przez cały rok bez konieczności stosowania pokrowców ochronnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż dzięki swojemu ciężarowi są bardzo stabilne, a co za tym idzie, dużo bardziej odporne na podmuchy wiatru niż te wykonane z drewna, metalu, rattanu czy tworzyw sztucznych. Produkty premium już w fazie produkcji zabezpieczane są specjalnymi powłokami, przez co są łatwe do utrzymania w czystości i po zimie wystarczy tylko zmyć je wodą i osuszyć, by były gotowe do użytku.

Szaro na białym – betonowa nawierzchnia zimą

Zimą beton doskonale sprawdza się jako nawierzchnia na tarasie lub w ogrodzie. W przeciwieństwie do naturalnych materiałów (np. drewna), które powinny być zaimpregnowane już przed pierwszym użyciem, płyty betonowe nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjno-impregnacyjnych na tę porę roku – są trwałe, mrozoodporne i wytrzymałe na działanie warunków atmosferycznych. Produkty premium zazwyczaj już na etapie produkcji są zabezpieczane specjalnymi preparatami, które dodatkowo chronią nawierzchnie przed wilgocią i zabrudzeniami, a to pozwala na ich długoletnie i wygodne użytkowanie. Zaleca się, by do odśnieżania i usuwaniu lodu z betonowych płyt nie stosować ostrych narzędzi (mogą uszkodzić nawierzchnię) oraz nie używać intensywnie środków odladzających (mogą powodować zmianę koloru).

Wyposażenie ogrodu i tarasu - beton na 4 pory roku

Beton to wyjątkowa alternatywa dla tradycyjnych mebli i desek tarasowo-ogrodowych. Nad różnymi innymi materiałami ma tę przewagę, że nie tylko jest bardzo modny, ale doskonale czuje się na dworze o każdej porze roku. Jego charakter przekłada się więc na wygodę użytkowania – betonowe płyty i meble nie wymagają szczególnego nakładu pracy przy pielęgnowaniu, są łatwe do utrzymania w czystości, nie trzeba ich zabezpieczać na zimę. Jeśli do tego wszystkiego dodamy, że są doskonałym połączeniem trendów i praktyczności, okazuje się, ze zastosowanie betonu na tarasach i w ogrodach wyróżni je wyjątkowo praktycznym designem.

Więcej na www.modernline.info.pl

Betonowe meble i płyty Modern Line to doskonała alternatywa dla tradycyjnego wyposażenia i nawierzchni tarasowo-ogrodowych. Są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, mogą być użytkowane na zewnątrz przez cały rok bez obawy o zmianę kolorów czy kształtów.
wyposażenie ogrodu - Box Regular
wyposażenie ogrodu - Donica Big
wyposażenie ogrodu - Donice Big
meble z betonu - Kolekcja Gravity, projekt Jakub Sojka
wyposażenie ogrodu - Ława Harmony
wyposażenie ogrodu - Ława Slim
wyposażenie ogrodu - Ława Trio
wyposażenie ogrodu - płyty Cube, Box Regular
wyposażenie ogrodu - płyta Cube, Box Regular
wyposażenie ogrodu - płyty Cube, Style, Ława Harmony
nawierzchnia ogrodowa - płyty Longer
nawierzchnia tarasu - płyty Longer
nawierzchnia na tarasie - płyty Longer
nawierzchnia - płyty Multi
nawierzchnia tarasowa - płyty Multi
nawierzchnia z płyt Multi
płyty Slim
płyty Slim i Donice Regular
donica Regular, Box Regular, płyty Cube i Solid
donica Regular, Box Regular, płyty Cube i Solid
płyty Solid, Cube, Style, Donice Regular
płyty Solid, Cube, Style
nawierzchnia z płyt Solid i Cube
nawierzchnia - płyty Solid
wyposażenie ogrodu - płyty Style, Donica Regular z podstawką, Box Regular
nawierzchnia - płyty Style
taras z płyt Style
nawierzchnia tarasowa - płyty Style
wyposażenie ogrodu - stołek Harmony z oparciem
wyposażenie ogrodu - Szezlong Harmony

* artykuł sponsorowany

Oceń artykuł
4,80 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Źródło: Modern Line

Polecamy Ci również

Zobacz także