Bromelia

0
Bromelia

bromeliaBromelia ananasowata to doniczkowy hit na jesień i zimę. Mięsiste liście i czerwone grzebieniowate kwiaty dają zastrzyk energii znad Amazonki.

Rośliny egzotyczne, które kiedyś hodowano w szklarniach, mają teraz wersje doniczkowe. Bromelia, echmea, guzmania, neoregelia i frizea pochodzące z tropikalnych dżungli Amazonki to najmodniejsze rośliny doniczkowe tej jesieni. Dobrze się przyjmują i ładnie kwitną w wilgotnej i jasnej łazience! Jak rosną w stanie dzikim: Ananasowate to epifity – rosną na gałęziach drzew, przyczepiając się do nich korzeniami.

Przeczytaj: Ulotny urok niebieskich storczyków

W domu można je umieszczać na pniakach małych drzewek w niewielkiej ilości podłoża. Gdzie czują się najlepiej: Bromelie lubią stanowiska w pobliżu okna. Wymagają temperatury pokojowej przez cały rok. Ziemia musi być stale wilgotna, a pojemnik powinien mieć dobry drenaż (np. z potłuczonych doniczek ceramicznych).

Czym podlewać bromelię ananasowatą

Od marca do października zasilamy roślinę rozcieńczonym nawozem w płynie. Bromelie mają liście ułożone w rozetkę, co pozwala im gromadzić w środku kwiatostanu wodę z deszczu. Dlatego podlewamy je nie tylko do doniczki, ale także do rozety!

Rozsadzanie bromelii

Małe odrosty można oddzielić od rozety macierzystej, włożyć w naczynie z wodą i poczekać, aż puszczą korzeń.

Oceń artykuł
4,40 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Autor: Izabella Sieńko-Holewa

Źródło: polskatimes.pl

Polecamy Ci również

Zobacz także