Bielsko-Biała najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce!

0
Bielsko-Biała najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce!
Wieże kwiatowe na Placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej.

Kilkadziesiąt miast rywalizowało o tytuł najpiękniej ukwieconego. Zobaczcie, które miasto wygrało i jakie kwiaty w nim rosną.

Coraz więcej miejscowości dba o to, żeby ich mieszkańcy i turyści byli otoczeni pięknymi i kolorowymi kwiatami. Ale któremu udało się to najlepiej? Zgodnie z wynikami 9. Plebiscytu „Terra Flower Power” najpiękniej ukwieconym miastem 2020 roku jest Bielsko-Biała. Na drugim miejscu znalazł się Wrocław, a na trzecim Kęty.

Kompozycje kwiatowe w Bielsku-Białej rzeczywiście w tym roku zachwycają. Urzeka zróżnicowanie kompozycji i gatunków kwiatów. Dominują gatunki jednoroczne w przeróżnych zestawieniach. Są wśród nich klasyczne pelargonie, ale też niecierpki, smagliczki, bakopy, aksamitki, gazanie, cynie, lobelie czy efektowne kanny. Nie zapomniano także o trawach i roślinach ozdobnych z liści, takich jak kolorowe koleusy, wilce ziemniaczane czy starce popielne. Jednak niewątpliwą królową aranżacji jest nowa odmiana petunii, która powstała m.in. ze skrzyżowania z calibrachoą.

Zobacz zdjęcia

Efektowne wieże kwiatowe stanęły na Placu Chrobrego oraz Ratuszowym, ale także przy całym ciągu schodów łączących ulicę N. Barlickiego i 3 Maja. Kolorowe dywany kwiatów posadzono m.in. na Placu Chrobrego, Żwirki i Wigury, św. Mikołaja, Wojska Polskiego. Wiszące donice zdobią też balustrady mostów, a także schodów w rejonie ruin baszty miejskiej przy ul. Krętej.

Oceń artykuł
0,00 / 0 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy
Więcej na ten temat:

, ,

Autor: Katarzyna Laszczak

Polecamy Ci również

Zobacz także