Aranżacja ogrodu – ogród Elżbiety

Aranżacja ogrodu – ogród Elżbiety

Ogród Elżbiety jest jej spełnionym marzeniem i wielką pasją. A wszystko zaczęło się w 2009 roku od posadzenia pięknej, czerwonej, pnącej  róży.

dekoracje ogrodowe

W ogrodzie Elżbiety rośnie mnóstwo krzewów, drzewek ozdobnych i owocowych, kwiatów i bylin, które sprawiają, że jest miło i kolorowo. W wygospodarowanej części przy domu znajduje się kącik wypoczynkowy otoczony piękną różą. Jest też huśtawka i pergolą z winoroślą. Wszystko co powstało w ogrodzie jest pomysłem Elżbiety i praktycznie zostało przez nią  wykonane.

róża ogrodowa

W ogrodzie królują  róże, lilie, liliowce, funkie, piękna juka i  iglaki.  Każdego roku Elżbieta stara się uatrakcyjniać go o inne gatunki  kwiatów i roślin. Ciągle coś zmienia, dosadza, udoskonala.
Do upiększania ogrodu wykorzystuje pnie drzew, polne kamienie, lub różne przedmioty, które wykonuje samodzielnie. Duża część ogrodu pokryta jest kamieniami, z których utworzone są np. skalniaki. Z biegiem lat ogród staje się coraz piękniejszy, co bardzo cieszy oczy domowników i znajomych.

aranżacja ogrodu

W tym roku Elżbieta postanowiła również  upiększyć balkon kwiatami i fajnymi  dekoracjami. Całość dopełnia drabinka, która świetnie sprawdziła się jako kwietnik z truskawkami.

huśtawka ogrodowa
dekoracja w ogrodzie
krzewy w ogrodzie
funkie i liliowce
iglaki w ogrodzie
kącik wypoczynkowy i pnąca róża
liliowce i tuje
dzwonki ogrodowe
róże
kącik wypoczynkowy w ogrodzie
aranzacja skalniaka
rabata z pniem drzewa
juki
Oceń artykuł
5,00 / 4 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i skomentuj pierwszy

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: Elżbieta - dekoflori

Polecamy Ci również

Zobacz także