Aranżacja ogródka

Aranżacja ogródka

Pomysłów na aranżację i upiększenie ogrodu jest wiele. Co ciekawe, do realizacji niektórych z nich nie potrzeba wysokiego budżetu. Jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia twórcy i rozmiar ogrodu.  

aranżacja ogródka

Głowa pełna pomysłów
i podstawowe narzędzia stolarskie wystarczą, żeby zamienić stare meble, kawałki drewna czy nawet palety w wyposażenie ogrodu, które będzie nam służyło latami. Zalegające na strychach i piwnicach przedmioty odzyskają drugie życie, jeśli je odświeżymy i nadamy nowy kształt, kolor bądź zdobienia.

Pomysł na drewno

Do przygotowania oryginalnego kącika wypoczynkowego wystarczy kilka desek, palety i drewniane pieńki. Efektowny stół ze skrzynią na rośliny złożymy z dwóch palet i kilku desek. Palety będą ramą dla blatu, na środku którego w donicy możemy umieścić ozdobne rośliny lub zioła. Jeszcze łatwiejsze w wykonaniu będą stołki z drewnianych pieńków. Wystarczy przetrzeć ich wierzch papierem ściernym i oczyścić. Aby były nie tylko ładniejsze, ale i wygodniejsze, możemy nakryć je warstwą filcu, przybijając go specjalnymi zszywkami. Zrobienie kącika wypoczynkowego zajmie nam jedno popołudnie, a z uroków odpoczynku w ogrodzie będziemy mogli korzystać przez długi czas.

Nowe życie starych mebli

Wystarczy rozejrzeć się dokoła, sprawdzić strych i piwnicę, popytać znajomych, a na pewno znajdziemy stare, nieużywane meble, którym po drobnych przeróbkach możemy nadać nowe funkcje i przeznaczenie. Porzuconą szafkę z szufladami możemy pomalować na jaskrawy, żywy kolor i powkładać do niej donice z kwiatami. Będzie stanowiła oryginalną ozdobę każdego tarasu. Możemy ją wykorzystywać także jako podstawkę na aromatyczne świece, które nie tylko umilą czas spędzany na tarasie, ale przede wszystkim odpędzą żądne krwi komary.

Recycling wciąż modny

Wystarczy kilka skrzynek i specjalne zszywki, żeby stworzyć regał, którego nie powstydziłby się żaden proekologiczny projektant. Możemy pomalować go na jednolity kolor lub różne barwy, ustawić w dowolnych kombinacjach – wszystko zależy od naszej kreatywności. Ten lekki regał świetnie sprawdzi się w altance, dzięki niemu wszystkie niezbędne narzędzia będą zawsze na swoim miejscu. Ze względu na jego mobilność, możemy wedle uznania przestawiać go w inne miejsce ogrodu, tam gdzie akurat będzie potrzebny.  

podest wykonany z kompozytu

Taras na zatrzask

W każdym ogrodzie powinno być miejsce, takie jak taras, gdzie w lecie bez względu na porę, można miło spędzać czas. Taki przytulny zakątek każdy może zbudować własnoręcznie, zaledwie w 10 minut, wykorzystując do tego podesty kompozytowe. - To kwadratowe płytki o boku 30 cm, tworzące system zatrzasków i pierścieni. Umożliwia on szybkie łączenie ze sobą poszczególnych modułów „na zatrzask” – mówi Błażej Korzeniewski, doradca techniczny firmy Plastivan. Właściwości podestów wykonanych z kompozytu DuoFuse, gwarantują komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Do montażu potrzebujemy tylko twarde podłoże i chwilę wolnego czasu.   

Nie potrzeba wiele, aby nadać uroku zapomnianym dotychczas przedmiotom. Dzięki wykorzystaniu surowców wtórnych nie tylko dbamy o środowisko, ale tworzymy niepowtarzalne przedmioty, które ozdobią ogród i taras. Nawet jeśli wiąże się to z większym wysiłkiem, to efekty naszej pracy wzbudzą podziw rodziny i będą powodem do dumy dla nas samych.

Oceń artykuł
3,67 / 3 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Dębek

Źródło: Plastivan

Polecamy Ci również

Zobacz także