Altana ogrodowa - 10 pomysłów na aranżację

Altana ogrodowa - 10 pomysłów na aranżację

Altana ogrodowa ma wiele zastosowań. Zapewnia schronienie i miejsce odpoczynku, przydaje się też do przechowywania narzędzi, czy niektórych roślin. Przestawiamy 10 pomysłów na aranżację altany ogrodowej.

Pomysłów na altany ogrodowe jest wiele. Coraz częściej przybierają one wyszukane architektonicznie formy. Łatwo kupić gotową altanę ogrodową, np. drewnianą – szczególnie popularne są ażurowe konstrukcje, w których można odpoczywać nawet w deszczowe dni.
My polecamy 10 pomysłów na aranżację altany ogrodowej bardziej zabudowanej, która może służyć też jako domek na narzędzia.

altana ogrodowaaltana ogrodowa - markizy nad oknami

Styl tych altan można ogólnie określić jako „swojski” – taki, który idealnie pasuje do przydomowego ogródka i prac ogrodniczych. Taką altanę ogrodową stosunkowo łatwo możemy zbudować sami, z dostępnych materiałów, które zostały np. po budowie domu. Nie znaczy to jednak, że nie możemy zadbać o jej wystrój i estetykę. Warto ozdobić ją skrzynkami z kwiatami, powieszonymi na ścianach, zadbać o odpowiedni kolor ścian i detali, czy atrakcyjne wykończenie dachu.
Przedstawiamy 10 pomysłów na aranżację altany ogrodowej.

drewniana altana ogrodowamała altana ogrodowa

altana ogrodowa - skrzynki na kwiatyprzeszklona altana ogrodowa

altana ogrodowa z kamiennym cokołemaltana ogrodowa przy domu

altana ogrodowa z przeszklonymi drzwiamialtana ogrodowa z zadaszonym tarasem

Oceń artykuł
5,00 / 5 głosów
Co sądzisz na ten temat
Zaloguj się i dodaj swój komentarz

Opracowanie: Katarzyna Laszczak

Zdjęcia: shelterness.com

Polecamy Ci również

Zobacz także