ukryj

Wybierając bramę ogrodowa trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej wytrzymałość i odporność na warunki atmosferyczne. Szczególnie podczas intensywnych opadów śniegu i zmian temperatur zdarza się, że otwieranie bram przesuwnych jest kłopotliwe. Problemy te nie występują przy bramach przesuwnych samonośnych.

brama przesuwna samonośnaWady i zalety
Najczęściej w bramach przesuwnych montuje się specjalistyczne prowadnice, przytwierdzane do podłoża. Grunt pod nie musi być dobrze przygotowany i wyrównany, aby cała konstrukcja ciężkiego przęsła mogła się płynnie przesuwać. Rolki o ostrych krawędziach, przymocowane w dolnej części skrzydła, oczyszczają prowadnice z zanieczyszczeń i zabrudzeń. Jednak zimą mogą one być oblodzone lub zasypane śniegiem, co utrudnia swobodne otwieranie i zamykanie bramy. Rozwiązaniem problemu może być brama przesuwna samonośna, firmy Legi. Wzdłuż linii bramy nie ma zamontowanych prowadnic, a zachowanie odpowiedniej odległości między podłożem i dolną częścią skrzydła pozwala na jej wygodne otwieranie i zamykanie.
Wybierając taką bramę należy jednak uwzględnić odpowiednią ilość miejsca niezbędnego do jej otwierania – wzdłuż linii ogrodzenia. Skrzydło jest szersze od światła bramy o tzw. przeciwwagę, która najczęściej stanowi 1/3 długości. Jednak, w porównaniu do bram skrzydłowych otwieranych do wewnątrz, brama przesuwna pozwala zaoszczędzić miejsce przed domem. Jest to szczególnie wygodne, na posesjach, gdzie dom znajduje się blisko ogrodzenia.

Bezpieczeństwo
Kolejną zaletą bram przesuwnych samonośnych jest możliwość wyposażenia jej w napęd automatyczny. W tym przypadku rekomendowanym przez firmę Legi systemem jest certyfikowany napęd ASO Safty. Jest on specjalnie przygotowany dla tego typu bram dając gwarancję niezawodności. Rozbudowany system czujników i fotokomórek znajdujący się z przodu skrzydła oraz w prześwitach jest bardzo czuły. Pozwala na zatrzymanie mechanizmu bramy w przypadku kontaktu z przeszkodą w dowolnym miejscu. Wybierając rodzaj bramy warto przeanalizować wszelkie jej wady i zalety. Codzienna funkcjonalność, bezpieczeństwo oraz wygląd muszą iść ze sobą w parze.

 • Zobacz galerie zdjęć według kolorów:
Oceń artykuł:
 • bardzo słabe
 • słabe
 • średnie
 • dobre
 • bardzo dobre
4,25 / 4 głosów
Dziękujemy za oddanie głosu.

Czytaj więcej:

Bramy wjazdowe

Bramy wjazdowe

Ogrodzenie, w tym brama wjazdowa, jest jednym z ważniejszych elementów bezpiecznego domu. Przeczytaj cały artykuł

Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

Bramy wjazdowe - rodzaje i konserwacja

Odpowiednio eksploatowana i pielęgnowana brama wjazdowa będzie nam służyć wiele lat. Przeczytaj cały artykuł

Automatyczna brama wjazdowa

Automatyczna brama wjazdowa

Systemy nowoczesnej automatyki do bram wjazdowych to rozwiązania wygodne i bezpieczne. Przeczytaj cały artykuł

Zimowe konserwacje w ogrodzie i domu

Zimowe konserwacje w ogrodzie i domu

Temperatury poniżej zera, śnieg i lód potrafią być niezwykle destrukcyjnym czynnikiem, ale istnieje kilka... Przeczytaj cały artykuł

Ogrodzenia metalowe - konserwacja

Ogrodzenia metalowe - konserwacja

Ogrodzenia metalowe są trwałe i uniwersalne. Narażone są jednak na korozję i przed nią trzeba je chronić. Przeczytaj cały artykuł

Furtka - wizytówka ogrodu

Furtka - wizytówka ogrodu

Pomysłów na ogrodową furtkę jest tyle, ile ogrodów. Ten niby niepozorny fragment płotu stanowi... Przeczytaj cały artykuł

Komentarze (6)

 1. Ogrodzenia-Bramy

  Dobry, pomocny tekst, który przyda się, z pewnością, wielu użytkownikom. Z naszej strony zapraszamy na www.ogrodzeniabramyinfo.com- stronę, na której publikujemy artykuły o podobnej tematyce. Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą bram montowanych przez nasza firmę oraz zadawania pytań, w razie jakichkolwiek wątpliwości co do wyboru odpowiedniego modelu.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 2. Ja mam bramę z automatyką emtech-sklep.pl/ działa świetnie. Moim zdaniem zdecydowanie warto, wysoka jakość w przystępnej cenie.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 3. Aladonna

  My kupiliśmy bramę przesuwną właśnie, ale szczerze mówiąc była mało praktyczna, dlatego w tym roku mąż ze szwagrem zamontowali do niej mechanizm firmy Benica i teraz mamy bramę na pilota. Także jeśli ktoś myśli o bramie przesuwanej to polecam od razu kupić z mechanizmem.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 4. My kupiliśmy bramę przesuwną właśnie, ale szczerze mówiąc była mało praktyczna, dlatego w tym roku mąż ze szwagrem zamontowali do niej mechanizm firmy Benica i teraz mamy bramę na pilota. Także jeśli ktoś myśli o bramie przesuwanej to polecam od razu kupić z mechanizmem. Dokładnie zgadzam się z Tobą. Kupując komplet mamy gwarancje, która obejmuje oba produkty. Ponadto waga bramy jest dopasowana do automatu, co jest bardzo istotne przy prawidłowym funkcjonowaniu systemu.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 5. Bardzo dobrej jakości bramy przesuwne znajdziesz na http://pendragon.pl/bramy-6/ My zastanawiamy się nad zakupem takiej bo nasz drewniany płotek lada moment się przewróci :/ Poza tym nie wygląda zbyt dobrze.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-łazienki

E-okna

E-ściany

Urządzone.pl

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter
Zobacz koniecznie:

Drzewa do małego ogrodu

x