ukryj

dąbrówka rozłogowa

dąbrówka rozłogowa

Powiązane tematy: , , , , Aranżacje ogrodów

Komentarze (11)

 1. wika001

  Świetny pomysł! Mam w ogrodzie sporo cienia, męczę się z trawnikiem - trawa rośnie słabo, za to mech i chwasty owszem, owszem. Chyba przerzucę się na okrywowe i będzie pięknie. pozdrawiam

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 2. Kurcze fajnie, jest zaczynać ogród od podstaw..tak z projektem i robić wszystko etapami. My po wybudowaniu domu nie mieliśmy funduszy na ogród. Skończyło się na trawniku z rolki od firmy trawnik i basta. 2 lata dzielnie odkładaliśmy pieniądze na ogród marzeń..Teraz siedzimy sobie spokojnie i czekamy aż za kolejne 2-3 lata zacznie nam pięknie zarastać i cieszyć nasze oczy jeszcze bardziej.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 3. saba.solarz

  a ja w cieniu, zamiast trawnika, który nie chciał rosnąć mam łany konwalii i barwinka. Pracy zero ;-), a wygląda świetnie :-)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 4. Drogim aczkolwiek jednorazowym wydatkiem jest zrobienie sobie ogrodu żwirowego zamiast zasiewania i troski o ładny wygląd trawy. Dla tych, którzy chcą mieć trawę, ale nie ma bata żeby jej się rosło - w cieniu, drzewami, na piasku, czy na prażącym słońcu- ciekawym zamiennikiem moga okazać sie rośliny okrywowe, caloroczne i zimozielone, ktorych nie wymagaja koszenia, ani nie potrzebne im nawozy. inną propozycja są krzewinki,

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 5. A może sztuczna trawa? Ja mam taką przed domem i bardzo się sprawdza :) I co istotne nie wymaga ona takiej pracy jak żywa. W sumie z trawy to mam zrobione skalniaki, tak wyłożone wszystko jest mchem. Czy lato czy zima jest zielono :) Dla mnie to genialna sprawa, sztuczny mech jest odporny na deszcz, słońce czy mróz także naprawdę długo wytrzymuje :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 6. jak dla mnie trawnik to podstawa, w szczególności ładny trawnik, jednak taki można mieć tylko z rolki, zresztą tutaj można trochę o tym poczytać producenttrawy.pl/oferta/ do tego ładne drzewka (w tym owocowe), krzaczki, leżaczek etc. najważniejsze, żeby otoczenie było estetyczne

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 7. Do zacienionych miejsc w ogrodzie takie trawy lub kwiaty ozdobne to bardzo fajne rozwiązanie: konwalia,barwinek- idealne miejsce dla nich i na pewno całość będzie się ciekawie prezentować;)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 8. Wszystko zalezy od zastosowania przestrzeni i tego czy chcemy mieć typowy ogród z trawnikiem,czy też no będą tam parkować samochodu czy też będziemy często tamtędy przechodzić. Jeżeli tak to trawnik na pewno odpada,warto postawić na kamień ogrodowy.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 9. Rośliny okrywowe są świetne, wyglądają bardzo efektownie, ale raczej w połączeniu z trawnikiem niż zamiast niego. Można połączyć kilka gatunków takich roślin w części ogrodu i uzyskać bardzo ciekawy efekt. W drugiej części ogrodu można wówczas zasiać trawę i mamy tym sposobem i miejsce wypoczynkowe i coś, co cieszy oko :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 10. Na rynku są różne alternatywy dla trawników mi się jednak najbardziej podoba naturalny trawnik

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 11. Ja opieke nad terenem zielonym na mojej posesji powierzyłem firmie prbrembud.pl/, jestem bardzo zadowolony z ich usług, mam teraz sliczny, zadbany ogrod, ogrodnicy dbaja o każdy detal

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-mieszkanie

E-okna

E-dach

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter