ukryj

plastry drewna

plastry drewna

Komentarze (10)

 1. wika001

  Bardzo fajny ten chodnik z plastrów drewna. Wygląda naturalnie i można mieć ścieżkę dowolnej szerokości i kształtu. Trochę tylko się boję, że taki chodnik będzie nietrwały...

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 2. Witam, przy wyborze nawierzchni do ogrodu radze brać pod uwagę częstotliwość ich użytkowania, jeśli ma być to nawierzchnia czysto dekoracyjna, prowadząca do ławeczki, pewnego zakamarka w ogrodzie to jak najbardziej drewniana nawierzchnia się nada, jeśli natomiast często będziemy z niej korzystać np - miejsce do grilowania, altana, to proponuję nawierzchnie z kostki granitowej, czy innego bardziej odpornego materiału. Każdą nawierzchnie należy odpowiednio pielęgnować, drewniana w szczególności!!! Ważne jest również prawidłowe przygotowanie podłoża i odpowiednie ułożenie takiej nawierzchni!!!

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 3. Jak zawsze w przypadku drewna, wszystko sprowadza się do takich czynników jak systematyczność używania, rodzaj drewna i odpowiednie, solidne wykonanie. Warto zwrócić na wszystkie te sprawy, aby zaoszczędzić sobie później czasu przez podwójną pracę.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 4. albatros

  a mnie się podoba taka nawierzchnia do ogrodu .www.bruk-bet.pl/produkt/Drewno-ogrodowe/183 wygląda jak prawdziwe stare belki lub podkłady.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 5. drewniana i kamienna nawierzchnia do ogrodu wyglądają bardzo naturalnie, oczywiście żwirowa również, ale ten, kto ma dużego psa, wie, że taka ścieżka nie przetrwa długo :) dlatego ja się zdecydowałem na drewniane płytki. duże znaczenie miał fakt, że akurat budowałem taras i zostało mi sporo materiału. jak pisali koledzy wcześniej, o każdą drewnianą nawierzchnię trzeba dbać, bo inaczej nie posłuży nam długo. jeśli chodzi o taras to mi fachowcy z olsztyńskiej firmy progresja polecili solidne i wytrzymałe drewno - termo jesion. Genialny jeśli chodzi o odporność na wilgotność, nie wybrzusza się i nie wygina. zostało mi sporo desek, bo taras zrobiłem trochę mniejszy niż zakładałem i poprowadziłem od niego taką ścieżkę. Naprawdę świetnie to wygląda.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 6. Ja rok temu robiłem trawnik i taki chodniczek kamienny plus kącik zieleni z royal garden z krakowa. Wyszło fajnie, a w tym roku planuje sobie postawić pergolę i może jakieś oczko wodne :P

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 7. miskowy - widzę, że znalazłem ziomka z moich stron, Dywity się kłaniają :) Nawet korzystamy z porad tych samych fachowców z progresji :) Ja przez długi czas wszystkie nawierzchnie w ogrodzie miałem po prostu wysypane żwirem i obłożone takimi drewnianymi, niewielkimi belkami. Nie wyglądało to źle, ale jedno mnie drażniło, że po deszczu czy roztopach, ciągle stała w nich woda. W końcu wybrałem się do chłopaków z Progresji właśnie i pokazali mi, jak sprawują się właśnie drewniane płyty w ogrodzie. Powiem szczerze, że byłem zaskoczony i na początek zdecydowałem się wylożyć drewnem jedną ścieżkę za domem. Kiedy okazało się, że polecone przez nich drewno nie wybrzusza się ani nie wygina pod wplywem wilgoci, to zakupiłem więcej i wyłozyłem wszystkie ścieżki :) takie rozwiązanie naprawdę dobrze się sprawdza, a jak fajnie się chodzi po takim drewnie nagrzanym przez słońce na bosaka :)

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 8. Chcę właśnie taki drewniany podest sobie zrobić w ogrodzie (podest tutaj). Jak takie podesty zachowują się po zimie? Czy to drewno nie pęka?

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 9. mnie się podobają takie nawierzchnie z utwardzonego piasku np. zywicą. Widziałem coś takiego w Paryżu.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

 10. Jeżeli miałbym się decydować na drewniane nawierzchnie, na świeżym powietrzu to wybrał bym raczej betonową imitację. Drewno naturalne szybko namaka i może nam spróchnieć, a imitacja z betonu przetrwa długie lata. //www.budoskop.pl/budownictwo/art,113,naturalne-vs-betonowe-jakie-materialy-do-ogrodu-wybrac.html. Sami przyznacie, że na pierwszym zdjęciu ciężko dostrzec różnicę między betonem, a drewnem naturalnym.

  Zamknij

  Zgłoś nadużycie

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

E-łazienki

E-ściany

E-mieszkanie

E-instalacje

Najpopularniejsze tagi:

Zamów newsletter